Hiller megcsinálta: 150 ezer forintba is kerülhet egy tanév
"2007. szeptember 1-től a kormány bevezeti a tandíjat a felsőfokú képzésben - jelentette ki Hiller István.
Az oktatási miniszter hozzátette: ennek összege az úgynevezett alapképzésben 4375 forinttól 13.125 forintig terjed majd havonta. Az oktatási reform keretében emellett az alapfokú oktatásban létrehozzák a partneriskolák intézményét.
2007. szeptember 1-jétől az oktatási kormányzat megemeli a pedagógusok kötelező óraszámát, mondta Hiller István. Az általános iskolákban dolgozó oktatóknak hetente 2 órával kell majd többet dolgozniuk, és ugyanennyivel nő a középiskolai tanárok kötelező elfoglaltsága is. Ugyancsak 2 órával emelik meg a tanórán kívüli foglalkozásban eltöltendő időmennyiségét. A kötelező óraszám emelése nem jár majd együtt béremeléssel, mondta Hiller. Az oktatási miniszter az intézkedést azzal indokolta, hogy 1980 és 2005 között a diákok száma 330 ezer fővel csökkent, miközben a pedagógusoké ötezer fővel nőtt az alapfokú képzésben.
A felsőoktatásban tanuló legjobb 15 százaléka mentesül a fer fizetése alól, sőt ösztöndíjat kap belőle. A reform kapcsán átjárhatóvá teszik az államilag finanszírozott és költségtérítéses képzést - fogalmazott Hiller. Azok a hallgatók, akik éves szinten nem érik el a 30 kreditet, átkerülnek a költségtérítéses képzésbe. Helyüket az ott legjobban teljesítők veszik majd át.
Nem kell fer-t fizetnie a PhD-képzésben résztvevőknek, a halmozottan hátrányos helyzetűeknek, illetve az első felsőfokú szakképzésben résztvevőknek. A tandíjat felmenő rendszerben vezetik majd be."
(Forrás: www.stop.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
2007. szeptember 1-jétől az oktatási kormányzat megemeli a pedagógusok kötelező óraszámát, mondta Hiller István. Az általános iskolákban dolgozó oktatóknak hetente 2 órával kell majd többet dolgozniuk, és ugyanennyivel nő a középiskolai tanárok kötelező elfoglaltsága is. Ugyancsak 2 órával emelik meg a tanórán kívüli foglalkozásban eltöltendő időmennyiségét. A kötelező óraszám emelése nem jár majd együtt béremeléssel, mondta Hiller. Az oktatási miniszter az intézkedést azzal indokolta, hogy 1980 és 2005 között a diákok száma 330 ezer fővel csökkent, miközben a pedagógusoké ötezer fővel nőtt az alapfokú képzésben.
A felsőoktatásban tanuló legjobb 15 százaléka mentesül a fer fizetése alól, sőt ösztöndíjat kap belőle. A reform kapcsán átjárhatóvá teszik az államilag finanszírozott és költségtérítéses képzést - fogalmazott Hiller. Azok a hallgatók, akik éves szinten nem érik el a 30 kreditet, átkerülnek a költségtérítéses képzésbe. Helyüket az ott legjobban teljesítők veszik majd át.
Nem kell fer-t fizetnie a PhD-képzésben résztvevőknek, a halmozottan hátrányos helyzetűeknek, illetve az első felsőfokú szakképzésben résztvevőknek. A tandíjat felmenő rendszerben vezetik majd be."
(Forrás: www.stop.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!