Ivóvíztisztítóra van szüksége Miskolcnak - Miskolc
Miskolc - Miskolc az egyetlen megyei jogú város az országban, amelyik nem rendelkezik ivóvíztisztítóval, pedig a megfelelő ivóvízellátás biztonsága érdekében erre nagyon nagy szüksége lenne a településnek.
Mint mondta, a borsodi megyeszékhely ivóvízellátása csaknem teljes egészében a bükki karsztforrásokra telepített víztermelő létesítményekből történik, a vízbázis nyitott, ezért "rendkívüli időjárás esetén sérülékeny, érzékeny és könnyebben szennyeződik".
Kifejtette: tapasztalatai szerint a Miskolci Vízművek Kft. (Mivíz) saját erejéből minden biztonsági intézkedést megtett, hogy ne ismétlődhessen meg a tavaly nyári vízszennyezés, ám véleménye szerint ehhez a cégnek külső segítségre is szüksége lenne, az önkormányzat és az állam részéről.
Hangsúlyozta, hogy információi alapján egyelőre a borsodi megyeszékhelynek nincs pénze víztisztító berendezésre, ő pedig csak a helyszínen szembesült azzal a ténnyel, hogy a vízművek még uniós forrásra sem tud pályázni, mert "ebben az esetben egy rossz jogszabály miatt nem felelnek meg a feltételnek", ugyanis csak akkor lehet ilyen pénzhez hozzájutni, ha a víz minősége folyamatosan rossz, esetenkénti romlás miatt erre nincs lehetőség - fűzte hozzá.
Annak a véleményének adott hangot, hogy Magyarországon egy megyei jogú város sem lehet víztisztító nélkül, a helyi erőfeszítés nem elég, mindösszesen két milliárd forintból ezt meg lehetne oldani. A 2006-os vízfertőzésre utalva elmondta: tapasztalata szerint egy esetleges szennyezés esetén a rendszerből ki kell zárni az érintett szakaszt, így a vízmennyiség kiesése miatt a lakosokat csak úgy tudja ellátni a társaság, ha vizet vesz "jó drágán" egy másik cégtől. Ez pedig azt jelenti, hogy nemcsak magával a szennyezéssel kell megbirkózni a Mivíznek, hanem a stratégiai tartalékokat is érinti a probléma - fűzte hozzá.
Megjegyezte: a környezetvédelmi bizottság elnökeként szakmai szempontok alapján megpróbál rávilágítani az esetre, úgy véli a pályázati kiírás módosításával Miskolc bekerülhetne a pályázók körébe.
Vojtilla László, a Mivíz szolgáltatási igazgatója az MTI-nek elmondta: a miskolci ivóvízbázis védelmére kidolgozott összesen másfélmilliárdos pályázatuk előkészítő tanulmánya már elkészült, a lehetőségre várnak.
Közölte: a vízbázis védelme mellett a miskolctapolcai vízművek szűrőrendszerének megoldása szintén kiemelt feladat, mind a víz zavarossága, mind a bakteriológiai terhelése szempontjából. A tavalyi szennyezés óta már kiépítették a folyamatos mérést és percenkénti adatarchiválást biztosító monitoring rendszert, átvizsgálták a környék szennyvízhálózatát, az észlelt hibákat kijavították, illetve folyamatosan ellenőrzik a csapadékvíz megfelelő elvezetését, emellett befejeződött az úgynevezett Olasz kút és Új kút iszaptalanítása is.
Beszámolt arról, hogy a monitoring rendszer a gyakorlatban már eddig is jól vizsgázott, ezért a társaság a közeljövőben a másik három karsztvíz betáplálási helyen is kiépíti. A cégcsoport a vízbázis-védelem diagnosztikai és tervezési munkáival újonnan megnyíló alapokra pályázik, amelyhez várhatóan 800 millió forint önrészt kell előteremteni.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Ivóvíztisztítóra van szüksége Miskolcnak - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés. Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu
Kifejtette: tapasztalatai szerint a Miskolci Vízművek Kft. (Mivíz) saját erejéből minden biztonsági intézkedést megtett, hogy ne ismétlődhessen meg a tavaly nyári vízszennyezés, ám véleménye szerint ehhez a cégnek külső segítségre is szüksége lenne, az önkormányzat és az állam részéről.
Hangsúlyozta, hogy információi alapján egyelőre a borsodi megyeszékhelynek nincs pénze víztisztító berendezésre, ő pedig csak a helyszínen szembesült azzal a ténnyel, hogy a vízművek még uniós forrásra sem tud pályázni, mert "ebben az esetben egy rossz jogszabály miatt nem felelnek meg a feltételnek", ugyanis csak akkor lehet ilyen pénzhez hozzájutni, ha a víz minősége folyamatosan rossz, esetenkénti romlás miatt erre nincs lehetőség - fűzte hozzá.
Annak a véleményének adott hangot, hogy Magyarországon egy megyei jogú város sem lehet víztisztító nélkül, a helyi erőfeszítés nem elég, mindösszesen két milliárd forintból ezt meg lehetne oldani. A 2006-os vízfertőzésre utalva elmondta: tapasztalata szerint egy esetleges szennyezés esetén a rendszerből ki kell zárni az érintett szakaszt, így a vízmennyiség kiesése miatt a lakosokat csak úgy tudja ellátni a társaság, ha vizet vesz "jó drágán" egy másik cégtől. Ez pedig azt jelenti, hogy nemcsak magával a szennyezéssel kell megbirkózni a Mivíznek, hanem a stratégiai tartalékokat is érinti a probléma - fűzte hozzá.
Megjegyezte: a környezetvédelmi bizottság elnökeként szakmai szempontok alapján megpróbál rávilágítani az esetre, úgy véli a pályázati kiírás módosításával Miskolc bekerülhetne a pályázók körébe.
Vojtilla László, a Mivíz szolgáltatási igazgatója az MTI-nek elmondta: a miskolci ivóvízbázis védelmére kidolgozott összesen másfélmilliárdos pályázatuk előkészítő tanulmánya már elkészült, a lehetőségre várnak.
Közölte: a vízbázis védelme mellett a miskolctapolcai vízművek szűrőrendszerének megoldása szintén kiemelt feladat, mind a víz zavarossága, mind a bakteriológiai terhelése szempontjából. A tavalyi szennyezés óta már kiépítették a folyamatos mérést és percenkénti adatarchiválást biztosító monitoring rendszert, átvizsgálták a környék szennyvízhálózatát, az észlelt hibákat kijavították, illetve folyamatosan ellenőrzik a csapadékvíz megfelelő elvezetését, emellett befejeződött az úgynevezett Olasz kút és Új kút iszaptalanítása is.
Beszámolt arról, hogy a monitoring rendszer a gyakorlatban már eddig is jól vizsgázott, ezért a társaság a közeljövőben a másik három karsztvíz betáplálási helyen is kiépíti. A cégcsoport a vízbázis-védelem diagnosztikai és tervezési munkáival újonnan megnyíló alapokra pályázik, amelyhez várhatóan 800 millió forint önrészt kell előteremteni.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Ivóvíztisztítóra van szüksége Miskolcnak - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés. Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu