Kábítószerbanda került rendőrkézre Borsodban - Miskolc
Miskolc - Elfogtak három embert, akik a gyanú szerint értékesíteni akarták a náluk talált nagy mennyiségű kábítószert - közölték Miskolcon sajtótájékoztatón hétfőn. A bíróság előzetes letartóztatásba helyezte az elkövetőket.
Bárdos Zoltán alezredes, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság osztályvezetője elmondta: a lefoglalt drog jelenlegi értéke csaknem 20 millió forint, ami a szétterítés, utcai értékesítés során elérhette volna akár a 100 milliót is.
A rendőrök egy miskolci házibuli résztvevőin ütöttek rajta, ugyanakkor egy összehangolt akcióban még két helyen, Füzesabonyban és Budapesten is sikerrel járt a munkájuk - tette hozzá.
Lefoglaltak 1,9 kilogramm marihuánát, 2,9 kilogramm speedet, mintegy 200 gramm kokaint, valamint a házkutatásokon még másfél millió forintot, illetve a drog terjesztéséhez szükséges eszközöket.
Az osztályvezető tájékoztatása szerint egy 24 éves újcsanálosi fiatalember munkája mellett kábítószer-terjesztéssel is foglalkozott. A hálózatban egy szinttel feljebb lévő kapcsolata pedig egy 38 éves füzesabonyi fiatalember, akit egy 41 éves budapesti férfi látott el különféle drogokkal.
A rendőrség február elsejére időzítette az akcióját, mikor is az újcsanálosi és a füzesabonyi férfi Budapesten beszerezte a kábítószert. Őket az M3-as autópálya füzesabonyi lehajtójánál fogták el, a náluk lévő bizonyítékokat pedig lefoglalták.
A drogot egyébként már egy miskolci házibuliban várták, de helyettük a Bükk bevetési alosztály kommandósai érkeztek meg. Mint utóbb kiderült, a nyolc fős társaságból heten kábítószert fogyasztottak, őket előállították. A házkutatás során további kábítószereket találtak a rendőrök.
Mindeközben a fővárosban is sikerült egy dílert elfogni. A lakásán tartott házkutatás során ott is jelentős mennyiségű kábítószert foglaltak le.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság jelentős mennyiségre elkövetett kábítószerrel való visszaélés gyanúja miatt indított eljárást, és előterjesztést tett a három gyanúsított előzetes letartóztatására.
Szabó József, a megyei bíróság szóvivője azt közölte az MTI-vel: a Miskolc Városi Bíróság helyet adott az előterjesztésnek, és kábítószerrel való visszaélés büntette gyanúja miatt elrendelte a három férfi előzetes letartóztatását.
Tartani lehetett szökésüktől, a bűncselekmény megismétlésétől, ezért döntött úgy a bíróság, hogy harminc napra előzetesbe helyezteti a három férfit - tette hozzá.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Kábítószerbanda került rendőrkézre Borsodban - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu
A rendőrök egy miskolci házibuli résztvevőin ütöttek rajta, ugyanakkor egy összehangolt akcióban még két helyen, Füzesabonyban és Budapesten is sikerrel járt a munkájuk - tette hozzá.
Lefoglaltak 1,9 kilogramm marihuánát, 2,9 kilogramm speedet, mintegy 200 gramm kokaint, valamint a házkutatásokon még másfél millió forintot, illetve a drog terjesztéséhez szükséges eszközöket.
Az osztályvezető tájékoztatása szerint egy 24 éves újcsanálosi fiatalember munkája mellett kábítószer-terjesztéssel is foglalkozott. A hálózatban egy szinttel feljebb lévő kapcsolata pedig egy 38 éves füzesabonyi fiatalember, akit egy 41 éves budapesti férfi látott el különféle drogokkal.
A rendőrség február elsejére időzítette az akcióját, mikor is az újcsanálosi és a füzesabonyi férfi Budapesten beszerezte a kábítószert. Őket az M3-as autópálya füzesabonyi lehajtójánál fogták el, a náluk lévő bizonyítékokat pedig lefoglalták.
A drogot egyébként már egy miskolci házibuliban várták, de helyettük a Bükk bevetési alosztály kommandósai érkeztek meg. Mint utóbb kiderült, a nyolc fős társaságból heten kábítószert fogyasztottak, őket előállították. A házkutatás során további kábítószereket találtak a rendőrök.
Mindeközben a fővárosban is sikerült egy dílert elfogni. A lakásán tartott házkutatás során ott is jelentős mennyiségű kábítószert foglaltak le.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság jelentős mennyiségre elkövetett kábítószerrel való visszaélés gyanúja miatt indított eljárást, és előterjesztést tett a három gyanúsított előzetes letartóztatására.
Szabó József, a megyei bíróság szóvivője azt közölte az MTI-vel: a Miskolc Városi Bíróság helyet adott az előterjesztésnek, és kábítószerrel való visszaélés büntette gyanúja miatt elrendelte a három férfi előzetes letartóztatását.
Tartani lehetett szökésüktől, a bűncselekmény megismétlésétől, ezért döntött úgy a bíróság, hogy harminc napra előzetesbe helyezteti a három férfit - tette hozzá.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Kábítószerbanda került rendőrkézre Borsodban - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu