Kassai botrány

A szlovák rendőrség tiltott önkényuralmi jelképek használata miatt őrizetbe vett három miskolci diákot Kassán hétfőn.

Miskolc



Szerencsés János kassai főkonzul újságíróknak nyilatkozva elmondta: a miskolci diákok hétfőn részt vettek Esterházy János szobrának avatásán,

Kassa

de a rendőrök nem az eseményen, hanem az ünnepséget követően tartóztatták le a fiatalokat tiltott önkényuralmi jelképek használata miatt.

A korábbi hírekkel ellentétben azonban csak az egyiküket engedték szabadon, és kedden este még mindig őrizetben tartotta a szlovák rendőrség a két magyar középiskolás diákot.



-kt-

Miskolc Online - mison.hu