Katasztrófariadót próbálnak ki ma Borsodban - Miskolc

Miskolc - Hétfő délután kerül sor Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az esetleges ipari balesetek bekövetkezésére figyelmeztető Monitoring és Lakossági Riasztó Rendszer (MoLaRi) hangos üzemű és teljes körű próbájára.
Az úgynevezett "morgató próbát" az éves ütemtervnek megfelelően 2007. szeptember 3-án egy órakor egyebek mellett Berentén, Kazincbarcikán, Oszláron, Sajóbábonyban, Sajószentpéteren, Tiszapalkonyán és Tiszaújvárosban hallhatják - részletezte Kohánka István, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság vezetőhelyettese pénteken az MTI-nek.


Mint mondta, a katasztrófariadó próbája szöveges figyelmeztetéssel kezdődik, azután két percig tartó, folyamatos, váltakozó hangmagasságú szirénahangot hallhatnak a települések lakói, majd újabb szöveges jelzés következik, és a próbariadó végén egy kétszer fél percig tartó, fél perces szünettel megszakított egyenletes hangmagasságú szirénahang jelzi, hogy a próbának vége. Ezt egyébként külön is bemondják.


Emlékeztetett arra, hogy a Monitoring Lakossági Riasztórendszert elsőként Borsod-Abaúj-Zemplén megyében építette ki a katasztrófavédelem, mert ezen a területen összesen 17 veszélyes ipari üzem, illetve létesítmény működik.


A riasztórendszer egy esetleges ipari baleset esetén azonnal érzékeli a környezet adatait, a levegőbe került szennyeződést, annak mértékét, tehát a lakosság időveszteség nélkül azonnal tájékoztatást kap a kialakult helyzetről.


forrás: www.miskolcinapilap.hu

Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz

Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!

Katasztrófariadót próbálnak ki ma Borsodban - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!

A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu