Keleten is támadnak a gyapjaslepkék
"Egyelőre nincs pénz a belterületeken lévő fák permetezésére.
A Bakony helyett idén főként az Északi-középhegységben pusztít a gyapjaslepke. A hernyók ezekben a napokban kelnek ki a petékből, de védekezni ellenük csak májustól lehet, amikor elkezdik fogyasztani a fák lombozatát. Gondot jelent azonban, hogy a védekezéshez nincs elegendő pénzük az önkormányzatoknak.
Gumóknak látszó szőrös petecsomók lepték el az elmúlt hetekben a Mátra és a Bükk fáit. A tavaly még a Dunántúlon, elsősorban a Bakonyban pusztító gyapjaslepkék a szelekkel kelet felé sodródva az Északi-középhegységben telepedtek meg.
A petékből áprilisban kelnek ki a hernyók, s kezdik fogyasztani a fák lombozatát. A hernyók július végén bebábozódnak, s a nyár végén egy hónapig élnek lepkeként. Védekezni tehát egy hónap múlva lehet ellenük, de – mivel a permetezőszerek más lombfogyasztó fajokkal is végeznek – az erdei ökoszisztémák megóvása érdekében nem mindenütt indokolt."
(Forrás: www.mno.hu
Gumóknak látszó szőrös petecsomók lepték el az elmúlt hetekben a Mátra és a Bükk fáit. A tavaly még a Dunántúlon, elsősorban a Bakonyban pusztító gyapjaslepkék a szelekkel kelet felé sodródva az Északi-középhegységben telepedtek meg.
A petékből áprilisban kelnek ki a hernyók, s kezdik fogyasztani a fák lombozatát. A hernyók július végén bebábozódnak, s a nyár végén egy hónapig élnek lepkeként. Védekezni tehát egy hónap múlva lehet ellenük, de – mivel a permetezőszerek más lombfogyasztó fajokkal is végeznek – az erdei ökoszisztémák megóvása érdekében nem mindenütt indokolt."
(Forrás: www.mno.hu