Késnek a vonatok
Jelentős késésekre lehetett számítani a hétvégén a székesfehérvári, a pusztaszabolcsi,
illetve a balatoni vasútvonalon a napközben elromlott biztosítóberendezések és a nagy hőség miatt.
Az országban több helyen 20 kilométer/órás sebességkorlátozást vezettek be tegnap a túlforrósodott sínek miatt. A Dunántúlról Miskolcra érkező szerelvények is órákat késtek.
Az elmúlt napokban átlagosan egy órát késtek a vonatok az országban. Az utasok sok helyen, így például a kisebb állomásokon még tájékoztatást sem kaptak a közlekedés állapotáról, így a vonatra várók jobb híján a büfében hűsöltek.
A tartós meleg miatt jelenleg az ország 110 pontján, kétóránként mérik a sínek hőmérsékletét, a szakemberek pedig folyamatosan ellenőrzik a pályaszakaszokat, mivel 32 fok feletti hőségben könnyen eldeformálódnak a vágányok, a fénysorompók, váltók is elromlanak, sőt kábelzárlat is előfordulhat.
Több szakaszokon még a sorompók sem működnek az országban. A vonatok ezért a vasúti átjárók előtt csak 15 kilométeres óránkénti sebességgel közlekedhetnek, ami azt jelenti, hogy egyes helyeken továbbra is 30-40 perces késésekkel kell számolni. Borsod-Abaúj-Zemplénben a nagy meleg miatt ideiglenes lassújeleket állítottak fel a vonatok részére, így a megyében 5-10 perces késésekre továbbra is számítani lehet.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Az országban több helyen 20 kilométer/órás sebességkorlátozást vezettek be tegnap a túlforrósodott sínek miatt. A Dunántúlról Miskolcra érkező szerelvények is órákat késtek.
Az elmúlt napokban átlagosan egy órát késtek a vonatok az országban. Az utasok sok helyen, így például a kisebb állomásokon még tájékoztatást sem kaptak a közlekedés állapotáról, így a vonatra várók jobb híján a büfében hűsöltek.
A tartós meleg miatt jelenleg az ország 110 pontján, kétóránként mérik a sínek hőmérsékletét, a szakemberek pedig folyamatosan ellenőrzik a pályaszakaszokat, mivel 32 fok feletti hőségben könnyen eldeformálódnak a vágányok, a fénysorompók, váltók is elromlanak, sőt kábelzárlat is előfordulhat.
Több szakaszokon még a sorompók sem működnek az országban. A vonatok ezért a vasúti átjárók előtt csak 15 kilométeres óránkénti sebességgel közlekedhetnek, ami azt jelenti, hogy egyes helyeken továbbra is 30-40 perces késésekkel kell számolni. Borsod-Abaúj-Zemplénben a nagy meleg miatt ideiglenes lassújeleket állítottak fel a vonatok részére, így a megyében 5-10 perces késésekre továbbra is számítani lehet.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!