Kétmillió forintos adomány a Gyermekegészségügyért Alapítványtól
Az ING Biztosító alapítványa 2003 óta, minden évben országos nyílt pályázatot hirdet gyermek-egészségügyi eszközök, gyermekegészség-megőrzési, és betegség-megelőzési, gyógyító és egészségügyi rehabilitációs célok finanszírozására. A megye nyertes pályázói a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházban kedden ünnepélyes keretek között vehették át Miskolcon a megpályázott eszközöket.
Az ING Biztosító Zrt. 2003-ban hozta létre az ING a Gyermekegészségügyért Alapítványt, amely a megalapítása óta a magyarországi gyermekegészségügy elkötelezett támogatója. A közhasznú alapítvány évről évre hirdeti meg nyílt pályázatát mindazon intézmények számára, melyek gyermek-egészségügyi eszközök, gyermekegészség-megőrzési, és betegség-megelőzési, gyógyító és egészségügyi rehabilitációs céljaik eléréséhez támogatást igényelnek.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében két intézmény nyerte el az ING a Gyermekegészségügyért Alapítvány támogatását: a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház, illetve a Bébi-Med Color Bt. Gyermekorvosi vállalkozás.
-kt-

A díjátadás pillanata
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében két intézmény nyerte el az ING a Gyermekegészségügyért Alapítvány támogatását: a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház, illetve a Bébi-Med Color Bt. Gyermekorvosi vállalkozás.
-kt-
Miskolc Online - mison.hu