Kivágják az öreg nyárfákat Miskolcon

A Miskolci Városgazda Kft honlapja
A fasorgondozási feladatok négy éve kerültek át a Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztályától a Városgazda Kft.-hez. Miskolcon több mint 100 ezer azon fák száma, melyek gondozást igényelnének; a faállomány 80%-a egyébként elöregedett. A Miskolci Egyetemtől érkezett a bejelentés a Városgazda Kft.-hez, melynek dolgozói a Polgármesteri Hivatal illetékeseivel bejárást tartottak a területen. Ezt követően megállapították, hogy a bejelentés jogos volt, és elengedhetetlen a gyors intézkedés, így a szükséges engedélyek beszerzése után ma megkezdődött a mintegy 115 elszáradt nyárfa kivágása. A munkálatokat az ÉSZAKERDŐ Zrt. végzi, melynek szakemberei szerint előreláthatólag egy hétig tart majd a fakivágás. A becsült adatok szerint ezt követően 330 m3 faanyag keletkezik, melyet a Városgazda Kft. értékesít, így az 1 millió forintos költség valószínűleg megtérül. A vállalat idén eddig 222 fát vágott ki lakossági kérésre. A további favágásokkal, gallyazásokkal kapcsolatos bejelentéseket a 412-611-es telefonszámon, valamint a www.varosgazda.hu oldalról letölthető bejelentőlapon fogadják.
(Forrás: miskolc.hu - Miskolc Televízió)
-zs-
Miskolc Online - mison.hu