Kóli baktérium fertőzi a vizet Miskolc környékén
Feltételezhetőleg kóli baktérium okozta a Miskolci környéki településeken észlelt rosszullétéket.
A nap folyamán tíz ember került kórházba, fertőzés gyanújával. Miskolcon felkészültek egy esetleges járványszerű állapot kezelésére is. Az északkeleti területek áradása okozhatta a zavarokat a vízellátásában. A hányással, hasmenéssel, elesettséggel járó eseteket az Egyetemváros, Tapolca, Hejőcsaba és a belváros Városház tértől Tapolca felé eső részéről jelentették. Az ÁNTSZ Borsod-Abaúj-Zemplén megyei intézete közleményt adott ki, amelyben utal a Garadna és Szinva patakok hétvégi áradására és arra, hogy emiatt fokozottan ellenőrizik a vízmintákat. Az ivóvíz, főként a hét elején a város több körzetében változást mutatott és bár mostanra Diósgyőr környékén a víz kitisztult, de Tapolcán még most is sárgás színű. A vizsgálatok eredményét péntekre ígérik, addig is megelőző jelleggel arra kérik a miskolciakat, hogy az ivóvizet forralják fel, vagy fogyasszanak ásványvizet.
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!