Konferencia a jégcsarnokok üzemeltetéséről
Július 16-án, csütörtökön délelőtt 10 órától rendhagyó konferenciát rendeztek Miskolcon, a hazai jégcsarnokok üzemeltetéséről. A nagy kérdés, melyre választ várnak az esemény szervezői: hogyan lehetne gazdaságosabban üzemeltetni a hazai jégcsarnokokat.
A konferencia legérdekesebb eseménye kétségkívül az volt, hogy bemutattak egy új jégfestési eljárást is (az úgynevezett Jet Ice technológiával nem a padlót, hanem az alapjeget festik fehérre egy olyan speciális hővezető festékkel, amely tíz százalékos energia megtakarítást eredményezhet a hűtésben).
Az ország minden tájáról meghívott jégcsarnok üzemeltetők ezen kívül több komoly előadáson meríthetnek ötleteket: az egyik a klíma és hűtéstechnikáról szól majd, a másik pedig egy beszámoló lesz, egyenesen az Arena Expo 2009-es finnországi, tamperei konferenciájáról.
„Elgondolásunk szerint a Magyar Jégkorong Szövetségen belül megalakítjuk a Magyar Jégpálya Szövetséget” – mondta Egri István, a Miskolci JJSE elnöke. „Elsősorban azért, hogy gazdaságosabban üzemeltethessük a hazai jégcsarnokokat hogy gyakrabban megosszuk egymással tapasztalatainkat és hogy egységes véleményt képviseljünk a jövőbeni pályázatok kapcsán” – tette hozzá az elnök.
Forrás: miskolc.hu
-kt-
Az ország minden tájáról meghívott jégcsarnok üzemeltetők ezen kívül több komoly előadáson meríthetnek ötleteket: az egyik a klíma és hűtéstechnikáról szól majd, a másik pedig egy beszámoló lesz, egyenesen az Arena Expo 2009-es finnországi, tamperei konferenciájáról.
„Elgondolásunk szerint a Magyar Jégkorong Szövetségen belül megalakítjuk a Magyar Jégpálya Szövetséget” – mondta Egri István, a Miskolci JJSE elnöke. „Elsősorban azért, hogy gazdaságosabban üzemeltethessük a hazai jégcsarnokokat hogy gyakrabban megosszuk egymással tapasztalatainkat és hogy egységes véleményt képviseljünk a jövőbeni pályázatok kapcsán” – tette hozzá az elnök.
Forrás: miskolc.hu
-kt-
Miskolc Online - mison.hu