Konferencia a munkaerő piacról - Miskolc

Miskolc - A munkaerő piaci helyzet elemzése, a munkavállalók, szakszervezetek tájékoztatása volt a célja annak a konferenciának, amelyet pénteken rendeztek Miskolcon.
A kérdéskör különösen fontos a jelentős munkanélküliséggel küzdő észak-, északkelet-magyarországi régióban.


Az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb tanulsága a munkaerőpiacon, hogy a szocialista érában megszerzett, versenyképesnek hitt tudás mára elveszítette értékét. Ezért válik kiemelten fontossá a felnőttképzés, az élethosszig tartó tanulás programja. Ez azonban csak egyik oka a romló munkaerő piaci helyzetnek. Káli Sándor miskolci polgármester a konferencián szólt arról, hogy a munkavállalók kiszolgáltatottságát csökkenteni kell, továbbá az országban tapasztalható bizonytalan gazdasági folyamatok miatt egyre nehezebb befektetőket csalogatni a térségbe.

Mindezeket tetézi a fogyatékkal élők, vagy hátrányos helyzetben lévők foglalkoztatási problémája, amely szintén megoldásra vár annak ellenére, hogy – mint azt Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára elmondta –, a kormányzat az esélyegyenlőség kérdését ezen a területen is kiemelten kezeli.

Az északkelet-magyarországi régió hazánk legnagyobb munkanélküliséggel sújtott térsége, ugyanakkor az elmúlt három hónapban nem nőtt a regisztrált állástalanok száma, tehát még nem érezhető a közalkalmazotti és a versenyszférában egyaránt várt létszámleépítések hatása.

A konferencián szó volt a foglalkoztatási tendenciák változásáról, a mobilitás és szakképzettség hiányának okairól, a foglalkozatási kultúráról, és a konvergencia program vállalati szektorra gyakorolt hatásáról is.


(Forrás: www.miskolc.hu)

Konferencia a munkaerő piacról - Miskolc - Szóljon hozzá!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu