Korlátozzák a vízfogyasztást Miskolcon

A nagy meleg miatt Miskolcon jelentősebb megnőtt a vízfogyasztás,...
... viszont az emlékezetes vízfertőzés miatt a miskolctapolcai kutat még mindig nem lehet használni.

Ezért a MIVÍZ takarékosságra int közleményében. A rendkívüli nagy meleg miatt megnőtt vízfogyasztást a jelenleg vásárolható és MIVÍZ Kft. saját vízmű telepeken termelhető vízmennyiségek nem, vagy alig tudják fedezni. A Tapolcai Vízmű újbóli üzembe helyezéséhez szükséges hatósági engedély megszerzéséhez még több heti vízminta vizsgálatra és annak jó eredményére van szükség többek között. Ezért a vízhiány elkerülése érdekében a MIVÍZ felkéri a lakosságot a fokozott takarékosságra, valamint kérik, vezetékes ivóvízből ne locsoljanak, ne mossanak autót.

Mobilpress - MCOnet

Szólj hozzá Te is a témához!