Középiskolai igazgatók tájékozódtak a Miskolci Egyetemen - Miskolc

Miskolc - Az Észak-magyarországi Régió harminckét középiskolájának igazgatója vett részt azon a kerekasztal-beszélgetésen,...
... ahol ismertették a Miskolci Egyetem által nyújtott továbbtanulási lehetőségeket, és beszámoltak a következő tanévben induló szakokról is.

Először a decemberi nyílt napra, majd a következő év szeptemberétől hallgatóinak sorába várja a Miskolci Egyetem a régió középiskolás diákjait - hívta fel a figyelmet Szűcs István, az intézmény tanulmányi rektorhelyettese szerdai sajtótájékoztatóján.

Mint mondta, a Miskolci Egyetemen magas színvonalú az oktatás, és jók a lehetőségek a kollégiumi elhelyezés területén is példaként említve, hogy az állam- és jogtudományi kar az elmúlt évben két kiválósági helyet érdemelt ki az akkreditációs bizottságtól, a mechatronikai és logisztikai képzés pedig nemzetközi hírnévnek örvend.

Beszámolt arról, hogy ez év szeptemberében a bolognai folyamatnak megfelelően a Miskolci Egyetem majd minden kara áttért a lineáris képzésre, azaz a hét féléves alapoktatás után jelentkeznek a hallgatók a mesterképzésre. Ez alól csak a jogászhallgatók kivételek - fűzte hozzá.

Az egyetem nyolc karáról a dékánok, illetve a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet vezetői tájékoztatták a középiskolák igazgatóit a 2007-ben induló alapszakokról, szakirányokról.


(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)

Középiskolai igazgatók tájékozódtak a Miskolci Egyetemen - Miskolc - Szóljon hozzá!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu