Közfoglalkoztatásra pályázna Miskolc
Miskolc Megyei Jogú Város önkormányzata részt kíván venni a Nemzeti Közfoglalkoztatási Programban.

Január elsejével életbe lépett az úgynevezett Nemzeti Közfoglalkoztatási Program. Ennek keretében rövid és hosszabb időtartamú önkormányzati közfoglalkoztatásra nyílik lehetőség, de országos közfoglalkoztatási programok is indulnak, valamint a vállalkozások számára is megteremti annak lehetőségét, hogy bérpótló juttatásban részesülő munkanélküli foglalkoztatása esetén bértámogatást vegyenek igénybe. Burcsik István, a B.-A.-Z Megyei Kormányhivatal munkaügyi központjának szakmai főigazgató-helyettese a

A miskolci önkormányzat addig is, míg a Nemzeti Közfoglalkoztatási Programban elnyerhető források a város rendelkezésére nem állnak, „saját zsebből” próbálják megelőlegezni a továbbfoglalkoztattak bérét és járulékaikat.
Forrás: boon.hu
-kt-
Miskolc Online - mison.hu