Közös hatósági, idegenforgalmi ellenőrzés tartottak Miskolc-Tapolcán több hatóság munkatársai.

"Nyírő Pál közbiztonsági tanácsnok, az akció egyik szervezője lapunknak elmondta: a jelentős idegenforgalmi központokban sajnos általában jelen vannak a hazai és külföldi bűnözők, bűnözői csoportok, emellett számolni kell egyes, a turisták becsapására törekvő büfésekkel, boltosokkal is, noha ez korántsem általános.
Ezek a jelenségek léteznek, s visszaszorításukra mindent el kell követni, a helyi lakosság és az idelátogatók biztonságérzetének növelése érdekében. A Határőrség, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal, a Közterület-felügyelet, a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség, a rendőrség, az avasi polgárőrség és a polgármesteri hivatal hatósági osztályának közös ellenőrzése során kiemelt figyelmet fordítottak a közbiztonságra veszélyt jelentő, körözés alatt álló, vagy jogellenesen hazánkban tartózkodó külföldi személyek felderítésére, elfogására, vizsgálták a tapolcai szórakozóhelyeket, játéktermeket, italmérő-helyeket, büféket és más vendéglátóipari egységeket. Széleskörűen ellenőrizték a gépjárműveket, és azok tulajdonosait is."

(Forrás:www.miskolc.hu)


Mondja el véleményét a fórumba - Közös hatósági, idegenforgalmi ellenőrzés tartottak Miskolc-Tapolcán több hatóság munkatársai!