Lamperth együttműködő városokban bízik - Miskolc
Miskolc - A magyarországi várospolitika legfontosabb jövőbeni célja a jelenleginél erőteljesebben együttműködő, policentrikus városhálózatok megteremtése - mondta Lamperth Mónika csütörtökön Pécsett a Városi Polgármesterek Randevúján. Az eseményen díjat kaptak az év városvezetői is.
A városok számára a legnagyobb kihívás az elkövetkezendő időszakban az lesz, hogy a maguk funkcióját felismerve zászlóvivői, gesztorai legyenek egy adott térség fejlesztési elképzeléseinek, s megvalósításának - hangsúlyozta az önkormányzati és területfejlesztési miniszter a városi polgármesterek tizenharmadik alkalommal rendezett országos találkozóján mondott beszédében.
Úgy vélte: egy város csak akkor lehet sikeres, ha határain túlra is tekint és a következő időszakot a fejlesztések, a működés és a gondolkodás tekintetében egyaránt térségben, partnereivel együtt képzeli el. Az így kialakuló kapcsolatrendszer hozhatja magával az ott élők érdekeit leginkább szolgáló növekedést.
Lamperth Mónika a hazai városok hatvan százalékát képviselő mintegy félezer vendég előtt kitért rá, hogy Budapest lendületesen fejlődik és jó, hogy az európai fővárosok versenyében jó pozíciókat szerez, de Magyarországnak nem jó, ha ennyire Budapest centrikusan működik. Ezért tudatosan kell dolgozni az erős dominancia oldásán, az ország egyközpontú térszerkezetének fokozatos megváltoztatásán, más, fontos centrumok fejlesztésén.
Hozzáfűzte: ezt a célt szolgálják például a nagyvárosok Pólus programjai, melyekben az érintettek már elkezdték a kiválasztott projektek kidolgozását.
A miniszter szerint a 2007 és 2013 közötti időszak kiemelten fontos a városok számára, hiszen az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében rendkívül jelentős európai uniós fejlesztési forrás felhasználására van lehetőség.
Nagy felelősség, hogy a városok milyen prioritások mellett teszik le voksukat a fejlesztéspolitikában, hiszen ez a pénz túl sok ahhoz, hogy rosszul költsük el, viszont túl kevés minden álmunk megvalósításához - mondta.
Lamperth Mónika a XIII. Városi Polgármesterek Randevúján Melocco Miklós "A városépítés allegóriája" című szobrait adta át a polgárok szavazatai alapján legjobbnak ítélt városvezetőknek. Két országos napilapban az elmúlt időszakban megjelent szavazólapokon idén 64.350-en adták le voksukat.
A szavazatok alapján "Az év polgármestere" Bóka István (Balatonfüred), "Az év alpolgármestere" Gyurcsánszky János (Budapest XV. kerület), "Az év jegyzője" pedig Viszkók Zoltán (Soltvadkert) lett.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Lamperth együttműködő városokban bízik - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Úgy vélte: egy város csak akkor lehet sikeres, ha határain túlra is tekint és a következő időszakot a fejlesztések, a működés és a gondolkodás tekintetében egyaránt térségben, partnereivel együtt képzeli el. Az így kialakuló kapcsolatrendszer hozhatja magával az ott élők érdekeit leginkább szolgáló növekedést.
Lamperth Mónika a hazai városok hatvan százalékát képviselő mintegy félezer vendég előtt kitért rá, hogy Budapest lendületesen fejlődik és jó, hogy az európai fővárosok versenyében jó pozíciókat szerez, de Magyarországnak nem jó, ha ennyire Budapest centrikusan működik. Ezért tudatosan kell dolgozni az erős dominancia oldásán, az ország egyközpontú térszerkezetének fokozatos megváltoztatásán, más, fontos centrumok fejlesztésén.
Hozzáfűzte: ezt a célt szolgálják például a nagyvárosok Pólus programjai, melyekben az érintettek már elkezdték a kiválasztott projektek kidolgozását.
A miniszter szerint a 2007 és 2013 közötti időszak kiemelten fontos a városok számára, hiszen az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében rendkívül jelentős európai uniós fejlesztési forrás felhasználására van lehetőség.
Nagy felelősség, hogy a városok milyen prioritások mellett teszik le voksukat a fejlesztéspolitikában, hiszen ez a pénz túl sok ahhoz, hogy rosszul költsük el, viszont túl kevés minden álmunk megvalósításához - mondta.
Lamperth Mónika a XIII. Városi Polgármesterek Randevúján Melocco Miklós "A városépítés allegóriája" című szobrait adta át a polgárok szavazatai alapján legjobbnak ítélt városvezetőknek. Két országos napilapban az elmúlt időszakban megjelent szavazólapokon idén 64.350-en adták le voksukat.
A szavazatok alapján "Az év polgármestere" Bóka István (Balatonfüred), "Az év alpolgármestere" Gyurcsánszky János (Budapest XV. kerület), "Az év jegyzője" pedig Viszkók Zoltán (Soltvadkert) lett.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Lamperth együttműködő városokban bízik - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz