Ledarálták a szavazólapokat - Miskolc
Miskolc - Megkezdődött a szavazólapok megsemmisítése a Miskolci Polgármesteri Hivatalban hétfőn délelőtt.
A törvény szerint 90 napig kell megőrizni a dokumentumokat, ezt követően pedig szakmai felügyelet mellett kézzel vagy géppel kell megsemmisíteni az iratokat.
A Polgármesteri Hivatalból teherautón érkeztek meg a bedobozolt szavazólapok az intézmény garázsába, ott pedig iratmegsemmisítőbe kerültek a lapok. Az október elsejei helyi és kisebbségi önkormányzati választások 170 választókörzetben zajlottak. Ezeknek a választókerületeknek az üres és felhasznált szavazólapjait aprította fel hétfőn délelőtt a gép.
A választott bizottsági tagokból hoznak létre a jegyzők bizottságot, aki ellenőrzik a műveletet. A szakemberek ellenőrzik a jegyző felelősségével őrzött, lezárt szavazóköri dobozok sértetlenségét, majd a szavazólapok és a választáson keletkezett iratok kivételét és megsemmisítését. A szavazólapok megsemmisítésének módját a belügyminiszter rendelete szabályozza. E szerint a választást követő 90. nap után kell megkezdeni a megsemmisítést. A szavazatokról készült jegyzőkönyvet nem semmisítik meg, ezek a levéltárba kerülnek.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Ledarálták a szavazólapokat - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Polgármesteri Hivatalból teherautón érkeztek meg a bedobozolt szavazólapok az intézmény garázsába, ott pedig iratmegsemmisítőbe kerültek a lapok. Az október elsejei helyi és kisebbségi önkormányzati választások 170 választókörzetben zajlottak. Ezeknek a választókerületeknek az üres és felhasznált szavazólapjait aprította fel hétfőn délelőtt a gép.
A választott bizottsági tagokból hoznak létre a jegyzők bizottságot, aki ellenőrzik a műveletet. A szakemberek ellenőrzik a jegyző felelősségével őrzött, lezárt szavazóköri dobozok sértetlenségét, majd a szavazólapok és a választáson keletkezett iratok kivételét és megsemmisítését. A szavazólapok megsemmisítésének módját a belügyminiszter rendelete szabályozza. E szerint a választást követő 90. nap után kell megkezdeni a megsemmisítést. A szavazatokról készült jegyzőkönyvet nem semmisítik meg, ezek a levéltárba kerülnek.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Ledarálták a szavazólapokat - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu