Már készül a jövő évi felvételire és érettségire az OFIK

"Az Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK) honlapján már megtalálható a 2008-as felvételi érettségi követelményeit tartalmazó táblázat.
A táblázat bemutatja a képzési területek részletes elvárásait szakonkénti bontásban; az emelt szintű érettségi továbbra is csak a bölcsész terület három szakján előírás - közölte az OFIK. A hatályos felsőoktatási törvény és a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló kormányrendelet alapján alapképzésben felvételi vizsgát nem lehet tartani, a jelentkezők szerzett pontjait 2008-tól kötelező módon két érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye alapján kell meghatározni - tudatta az OFIK közleményben.

Továbbra is csak a bölcsészettudományi képzési területen előírás az emelt szintű érettségi három alapképzési szakon (anglisztikán, germanisztikán, romanisztikán). A választható vagy kötelező érettségi vizsgatárgyak jelentkezési feltételként középszintű érettségi vizsgát jelentenek, azt külön tartalmazza a táblázat, ha emelt szintű érettségi kell a jelentkezéshez.

Ahol több érettségi vizsgatárgyból lehet választani az adott képzési területen, ott a táblázat tartalmazza azt is, ha az adott alapképzési szakon van kötelező érettségi vizsgatárgy. Ahol több érettségi vizsgatárgyból lehet választani az adott alapképzési szakon, ott a választás joga a jelentkezőé."

(Forrás: www.stop.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!