Második diplomájáért hajt a 68 éves miskolci nagyi
Hatvannyolc éves és csak pár hónap választja el, hogy átvegye második diplomáját dr.Váradi Ernőné.
Erika a Miskolci Egyetem igazságügyi szociális tanácsadó szakára jár. Néhány jegy kivételével csupa ötösei vannak az indexében.
Erika a Fazekas utcai általános iskola és zeneiskolából ment nyugdíjba, ahol 32 évig földrajzot és biológiát tanított. Utána még több mint tíz évig nevelőtanárként dolgozott.
- Éreztem, hogy a nyugdíj az nem nekem való. Nem vagyok hajlandó magamra húzni az otthonkát és kizárólag házimunkába végezni - vallja be a nyugdíjas tanárnő. Nagyobbik lánya Erika jogász, a miskolci egyetemen docense. Ő adta az ötletet édesanyjának, hogy akkor szerezze meg második diplomáját.
- Tartottam az első találkozástól. Gondoltam magamban, beülök az első sorba és majd biztos mondják a többiek, mit keres itt ez a takarítónő? - kacag Erika, pont úgy mint egy igazi kamasz lány. Akkor lopta be magát igazán társai szívébe, amikor egy 32 centiméter hosszú potencianövelő gyógyszert reklámozó tollal ült be az órára. Nagy sikert aratott, úgyhogy férje, Dr. Váradi Ernő urológus azóta nem győzi ezzel az írószerszámmal ellátni a társaságot.
- Újra élem a fiatalságomat, ami nagyon boldoggá tesz. Néha azt is elfelejtem mennyi idős vagyok. Engem minden hülyeségbe bele tudnak rángatni a csoporttársaim. Még bulizni is elmegyek velük - sorolja élményeit az egyetemista. A négy gyönyörű fiú unokával büszkélkedő nagyi elárulja, hogy amióta újra tankönyveket vett a kezébe, észrevette, mintha tágult volna az agya.
- Én buzgómócsing vagyok. Még a jegyzetből is jegyzetet csinálok. Valószínű az agytorna miatt érzem azt, hogy korom ellenére egyre több mindent tudok befogadni -magyarázza a 68 éves asszony, akinek a tanulás mellet még arra is jut ideje, hogy a megyei bíróságon ülnökösködjön.
Azt mondja, ha hozzá hasonló korú emberek közelében van, akik egymásnak azt panaszolják itt fáj meg ott fáj, ő már húzta is onnét a csíkot. Bevallja, nemrég kíváncsiságból öregségmérő-próbára tette az egyik miskolci buszsofőrt.
- Állt mögöttem felszállásnál a tömeg én pedig farkasszemet néztem a sofőrrel, kéri-e a személyimet. Sajnos, nem kérte. Többnek nézett mint hetven. De egy percre sem omoltam össze. A tömeg még mindig mögöttem kígyózott és akkor büszkén elővettem a táskámból a diákigazolványomat. Akkor kidülledtek a sofőr szemei a meglepettségtől én pedig egy bájos mosollyal levágtam magam az ülésre. Fiatalabb ettől sem lettem, de esküszöm jól esett - mondja vidáman Erika.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Mádoddiplomát szerez a nagyi! Szóljon hozzá!
Erika a Fazekas utcai általános iskola és zeneiskolából ment nyugdíjba, ahol 32 évig földrajzot és biológiát tanított. Utána még több mint tíz évig nevelőtanárként dolgozott.
- Éreztem, hogy a nyugdíj az nem nekem való. Nem vagyok hajlandó magamra húzni az otthonkát és kizárólag házimunkába végezni - vallja be a nyugdíjas tanárnő. Nagyobbik lánya Erika jogász, a miskolci egyetemen docense. Ő adta az ötletet édesanyjának, hogy akkor szerezze meg második diplomáját.
- Tartottam az első találkozástól. Gondoltam magamban, beülök az első sorba és majd biztos mondják a többiek, mit keres itt ez a takarítónő? - kacag Erika, pont úgy mint egy igazi kamasz lány. Akkor lopta be magát igazán társai szívébe, amikor egy 32 centiméter hosszú potencianövelő gyógyszert reklámozó tollal ült be az órára. Nagy sikert aratott, úgyhogy férje, Dr. Váradi Ernő urológus azóta nem győzi ezzel az írószerszámmal ellátni a társaságot.
- Újra élem a fiatalságomat, ami nagyon boldoggá tesz. Néha azt is elfelejtem mennyi idős vagyok. Engem minden hülyeségbe bele tudnak rángatni a csoporttársaim. Még bulizni is elmegyek velük - sorolja élményeit az egyetemista. A négy gyönyörű fiú unokával büszkélkedő nagyi elárulja, hogy amióta újra tankönyveket vett a kezébe, észrevette, mintha tágult volna az agya.
- Én buzgómócsing vagyok. Még a jegyzetből is jegyzetet csinálok. Valószínű az agytorna miatt érzem azt, hogy korom ellenére egyre több mindent tudok befogadni -magyarázza a 68 éves asszony, akinek a tanulás mellet még arra is jut ideje, hogy a megyei bíróságon ülnökösködjön.
Azt mondja, ha hozzá hasonló korú emberek közelében van, akik egymásnak azt panaszolják itt fáj meg ott fáj, ő már húzta is onnét a csíkot. Bevallja, nemrég kíváncsiságból öregségmérő-próbára tette az egyik miskolci buszsofőrt.
- Állt mögöttem felszállásnál a tömeg én pedig farkasszemet néztem a sofőrrel, kéri-e a személyimet. Sajnos, nem kérte. Többnek nézett mint hetven. De egy percre sem omoltam össze. A tömeg még mindig mögöttem kígyózott és akkor büszkén elővettem a táskámból a diákigazolványomat. Akkor kidülledtek a sofőr szemei a meglepettségtől én pedig egy bájos mosollyal levágtam magam az ülésre. Fiatalabb ettől sem lettem, de esküszöm jól esett - mondja vidáman Erika.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Mádoddiplomát szerez a nagyi! Szóljon hozzá!