Még mindig nem mutatták ki a miskolci kórokozót

"Hivatalosan a mai napig nem bizonyosodott be a miskolci víz fertőzöttsége, a vízmintákból ugyanis eddig nem sikerült kimutatni azokat a kórokozókat...
amelyeket a betegek székletmintáiból diagnosztizálták a szakemberek - közölte Vojtilla László, a Miskolci Vízművek Kft. igazgatója szerda este.

A cég vezetője a távirati iroda érdeklődésére az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szerdai ülésén elhangzottakra reagálva elmondta: a bükki karsztokból nyert ivóvízről korábban is tudott volt, hogy nagy esőzések esetén megnő a források hozama, ez pedig esetenként a víz opálosodásával jár, ez azonban az egészségre ártalmatlan. Most is opálos lett a víz, erről a vízművek értesítette a tisztiorvosi szolgálatot, a fertőzés gyanúja csak később merült fel - hangsúlyozta az igazgató.

Évente 600 mintát vesznek a karsztból, június 6-án is az előre meghatározott terv szerint vettek vízmintát, amiből azonban szennyező komponenst mutatott ki a laboratórium, s ezt a vízművek azonnal jelezte az ÁNTSZ-nek - ismertette a történteket. Ekkor már többen orvoshoz fordultak hányás, hasmenés tünetekkel, az ominózus kutat pedig kizárták a vízszolgáltatásból."

(Forrás: www.stop.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!