Még mindig szennyezettek a Miskolc környéki vizek
Továbbra is erősen szennyezett a Miskolc környéki patakok vize - ezt állapította meg a Zöld Kapcsolat Egyesület, a múlt héten vett vízmintákból.
Ezt azok a szakemberek is elismerik, akik az önkormányzat vízszennyezéssel foglalkozó tényfeltáró bizottságában dolgoznak. Ők azt mondják, bár a patakok vize koszos, a csapvízzel már nincs semmi gond. A civil szervezet Bükkszentlászló és Répáshuta környéki patakokból és a tisztított szennyvizekből vett mintát. A kóli formszám egymillió-hatszázezer volt, holott nullának kellene lennie. Bükkszentlászlón ráadásul az is probléma, hogy a helyieknek nejlonnal kell kibélelniük a csatornafedeleket, hogy védekezni tudjanak a kellemetlen szagok ellen. A tényfeltáró bizottság szerint a korábban szennyeződött kutak még mindig zárva vannak, így újabb fertőzéstől nem kell félni.
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!