Megalakult a közgyűlés - Miskolc
Miskolc - Megtartotta alakuló ülését a miskolci önkormányzat újonnan választott képviselő testülete.
A napirendi pontok között egyebek mellett sor került a polgármester, az alpolgármesterek és a testület eskütételére, a megbízólevelek átadására, az illetmények megállapítására.
Az első ülést a szokásoknak megfelelően a közgyűlés korelnöke vezette, aki ez alkalommal Balogh Zoltán Fidesz-KDNP képviselő volt.
A Helyi Választási Bizottság részéről Kovács Györgyi olvasta fel az egyéni körzetből, és a kompenzációs listákról a közgyűlésbe került képviselők nevét. Ezt követően ünnepélyes eskütétel, és a megbízólevelek átvétele következett.
Káli Sándor polgármester és Juga György Fidesz-frakcióvezető beszéde után a képviselők megszavazták a polgármester illetményét, majd Balogh Zoltán átadta az ülés vezetését Káli Sándornak. Az új polgármester ugyanazokat a személyeket – Szűcs Erikát, Fedor Vilmost és Orosz Lajost – jelölte alpolgármestereknek, akik az előző ciklusban is betöltötték ezt a posztot. Az alpolgármesterek eskütétele után az ő illetményükről is szavazott a közgyűlés, majd a külső bizottsági tagokról, és az SZMSZ módosításáról szavaztak a városatyák
Káli Sándor végezetül bejelentette, hogy ebben az évben november 9-én, november 30-án és december 14-én lesz még közgyűlési ülés – november 30-án egyúttal közmeghallgatást is tart az önkormányzat.
(Forrás: www.miskolc.hu )
Megalakult a közgyűlés - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Az első ülést a szokásoknak megfelelően a közgyűlés korelnöke vezette, aki ez alkalommal Balogh Zoltán Fidesz-KDNP képviselő volt.
A Helyi Választási Bizottság részéről Kovács Györgyi olvasta fel az egyéni körzetből, és a kompenzációs listákról a közgyűlésbe került képviselők nevét. Ezt követően ünnepélyes eskütétel, és a megbízólevelek átvétele következett.
Káli Sándor polgármester és Juga György Fidesz-frakcióvezető beszéde után a képviselők megszavazták a polgármester illetményét, majd Balogh Zoltán átadta az ülés vezetését Káli Sándornak. Az új polgármester ugyanazokat a személyeket – Szűcs Erikát, Fedor Vilmost és Orosz Lajost – jelölte alpolgármestereknek, akik az előző ciklusban is betöltötték ezt a posztot. Az alpolgármesterek eskütétele után az ő illetményükről is szavazott a közgyűlés, majd a külső bizottsági tagokról, és az SZMSZ módosításáról szavaztak a városatyák
Káli Sándor végezetül bejelentette, hogy ebben az évben november 9-én, november 30-án és december 14-én lesz még közgyűlési ülés – november 30-án egyúttal közmeghallgatást is tart az önkormányzat.
(Forrás: www.miskolc.hu )
Megalakult a közgyűlés - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu