Megemlékezést tartott a miskolci KDNP

2011. február 24. csütörtök 17 órakor a Fráter György Katolikus Gimnázium aulájában emlékeztek a kommunizmus áldozatainak emléknapjára Miskolcon.

kommunizmus


Az ünnepségen köszöntőt mondott Mariscsák István, a KÉSZ miskolci elnöke, megemlékező gondolatokat mondott Molnár Péter, a KDNP miskolci elnök-frakcióvezetője.

A megemlékezés vendége volt a 95 éves Olofsson Placid bencés szerzetes, akit a szovjet katonai bíróság 1946-ban a Szovjetunió munkatáboraiban letöltendő szabadságvesztésre ítélt, s a Gulágra internálták. Tíz évig szenvedett, de hazatért, s most, mint túlélő beszél a kommunizmus szörnyűségeiről.

A szervezők:

Szervezők


Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) Miskolc Városi Szervezete
Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) Miskolci Csoportja

Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) Miskolc Városi Szervezete
Miskolci Kereszténydemokrata Egyesület



-kt-

Miskolc Online - mison.hu