Megkezdődött a tanév a Miskolci Egyetemen
Egy egyetem sikerének titka az, hogy a hagyományokra építve olyan korszerű versenytudást tud-e nyújtani, ...
amellyel a végzősök a nemzetközi porondon és a hazai munkaerőpiacon is megállják helyüket - jelentette ki az oktatási és kulturális miniszter a Miskolci Egyetem tanévnyitóján.
A kormányt és a szaktárcát is az a cél vezérli, hogy a felsőoktatás átalakítása a színvonal emelését eredményezze - mondta az oktatási és kulturális miniszter a Miskolci Egyetem tanévnyitóján. Hozzátette: szükség van a felsőoktatás átalakítására, és "azt végigviszik" - írja a magyarorszag.hu.
A kormánynak és az egyetemeknek közösen kell elérniük, hogy a végzősök mindannyian találjanak képzettségüknek megfelelő munkát, ám jelenleg "problémák vannak a minőséggel", az elmúlt több mint egy évtizedben a magyar felsőoktatásban jelentős mennyiségi átalakulások zajlottak - mondta Hiller István, utalva arra, hogy míg az 1990-es tanévben százezer, addig az idei tanévben már valamivel több mint négyszázezer hallgató kezdte meg tanulmányait a felsőoktatásban. A mennyiségi változásra szükség volt, de az nem hozta a "minőség megerősítését", ezért most már a minőségre és a versenyképességre kell helyezni a hangsúlyt - mondta. Hiller István megjegyezte: a világ háromszáz legjobb egyeteme között nincs magyar, miközben tudás és tehetség feljogosítja a magyar egyetemeket és hallgatóikat arra, hogy ott legyenek a legjobbak között.
Megismételte, hogy a hallgatói fejlesztési részhozzájárulás szerves része az átalakításnak, versenyt és teljesítményt indukál, a pénz egy fillérig a felsőoktatási intézményeknél marad. Elmondta azt is: az államilag finanszírozott képzés és a költségtérítéses képzés között kapcsolat lesz, amely a teljesítményen alapul. "Aki jól teljesít, az a költségtérítéses képzésből átkerül az államilag finanszírozott oktatásba, de a képlet megfordítva is igaz", így lesz az egész rendszer tanulásra ösztönző.
Patkó Gyula, az egyetem rektora azt mondta: az észak-magyarországi régió legnagyobb, "igazi" univerzitásában - amelynek jogelődjét, a selmecbányai bányászati akadémiát 1735-ben alapították - nyolc karon és az intézményekben 15 ezer hallgató kezdi meg tanulmányait, az első évfolyamosok száma pedig csaknem négyezer.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Megkezdődött a tanév a Miskolci Egyetemen! Szóljon hozzá!
A kormányt és a szaktárcát is az a cél vezérli, hogy a felsőoktatás átalakítása a színvonal emelését eredményezze - mondta az oktatási és kulturális miniszter a Miskolci Egyetem tanévnyitóján. Hozzátette: szükség van a felsőoktatás átalakítására, és "azt végigviszik" - írja a magyarorszag.hu.
A kormánynak és az egyetemeknek közösen kell elérniük, hogy a végzősök mindannyian találjanak képzettségüknek megfelelő munkát, ám jelenleg "problémák vannak a minőséggel", az elmúlt több mint egy évtizedben a magyar felsőoktatásban jelentős mennyiségi átalakulások zajlottak - mondta Hiller István, utalva arra, hogy míg az 1990-es tanévben százezer, addig az idei tanévben már valamivel több mint négyszázezer hallgató kezdte meg tanulmányait a felsőoktatásban. A mennyiségi változásra szükség volt, de az nem hozta a "minőség megerősítését", ezért most már a minőségre és a versenyképességre kell helyezni a hangsúlyt - mondta. Hiller István megjegyezte: a világ háromszáz legjobb egyeteme között nincs magyar, miközben tudás és tehetség feljogosítja a magyar egyetemeket és hallgatóikat arra, hogy ott legyenek a legjobbak között.
Megismételte, hogy a hallgatói fejlesztési részhozzájárulás szerves része az átalakításnak, versenyt és teljesítményt indukál, a pénz egy fillérig a felsőoktatási intézményeknél marad. Elmondta azt is: az államilag finanszírozott képzés és a költségtérítéses képzés között kapcsolat lesz, amely a teljesítményen alapul. "Aki jól teljesít, az a költségtérítéses képzésből átkerül az államilag finanszírozott oktatásba, de a képlet megfordítva is igaz", így lesz az egész rendszer tanulásra ösztönző.
Patkó Gyula, az egyetem rektora azt mondta: az észak-magyarországi régió legnagyobb, "igazi" univerzitásában - amelynek jogelődjét, a selmecbányai bányászati akadémiát 1735-ben alapították - nyolc karon és az intézményekben 15 ezer hallgató kezdi meg tanulmányait, az első évfolyamosok száma pedig csaknem négyezer.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Megkezdődött a tanév a Miskolci Egyetemen! Szóljon hozzá!