Mérséklődött a munkanélküliség Észak-Magyarországon - Miskolc
Miskolc - Csekély mértékben, de az előző hónaphoz képest csökkent a munkanélküliek száma májusban...
Csekély mértékben, de az előző hónaphoz képest csökkent a munkanélküliek száma májusban az észak-magyarországi régió három megyéjében, a munkanélküliségi ráta átlaga 17,1 százalékos volt - tájékoztatta a regionális munkaügyi központ az MTI-t.
A régión belül Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 57 ezer, míg Heves és Nógrád megyében 15,3, illetve 15,1 ezer munkanélkülit regisztráltak a munkaügyi kirendeltségek májusban. Az előző hónaphoz képest Borsodban 2,5 százalékkal, Heves megyében 3,4, míg Nógrádban 4,4 százalékkal csökkent a regisztrált állástalanok száma. Ugyanakkor az elmúlt év hasonló időszakához képest mindhárom megyében emelkedett a munkanélküliek száma, Borsodban és Nógrádban csaknem 15 százalékkal, Hevesben 9 százalékkal.
A tájékoztatás szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma alapján számított munkanélküliségi ráta a régióban májusban 17,1 százalékos volt, 2,4 százalékponttal magasabb, mint egy évvel korábban. Ugyanez a mutató Borsod megyében 19,4 százalékos, Hevesben 11,8, Nógrádban 17,1 százalékos.
Az ország régiói közül egyébként Észak-Magyarországon a legmagasabb a munkanélküliség, miközben a legalacsonyabb a közép-magyarországi régióban, ahol a ráta mindössze 3,6 százalékos.
A munkaügyi központ közlése szerint mintegy 5 százalékkal mérséklődött a nyilvántartott pályakezdő álláskeresők száma is, jelenleg mintegy kilencezren vannak akik még életükben nem tudtak elhelyezkedni, csaknem félezerrel kevesebben, mint áprilisban.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mérséklődött a munkanélküliség Észak-Magyarországon - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
A régión belül Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 57 ezer, míg Heves és Nógrád megyében 15,3, illetve 15,1 ezer munkanélkülit regisztráltak a munkaügyi kirendeltségek májusban. Az előző hónaphoz képest Borsodban 2,5 százalékkal, Heves megyében 3,4, míg Nógrádban 4,4 százalékkal csökkent a regisztrált állástalanok száma. Ugyanakkor az elmúlt év hasonló időszakához képest mindhárom megyében emelkedett a munkanélküliek száma, Borsodban és Nógrádban csaknem 15 százalékkal, Hevesben 9 százalékkal.
A tájékoztatás szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma alapján számított munkanélküliségi ráta a régióban májusban 17,1 százalékos volt, 2,4 százalékponttal magasabb, mint egy évvel korábban. Ugyanez a mutató Borsod megyében 19,4 százalékos, Hevesben 11,8, Nógrádban 17,1 százalékos.
Az ország régiói közül egyébként Észak-Magyarországon a legmagasabb a munkanélküliség, miközben a legalacsonyabb a közép-magyarországi régióban, ahol a ráta mindössze 3,6 százalékos.
A munkaügyi központ közlése szerint mintegy 5 százalékkal mérséklődött a nyilvántartott pályakezdő álláskeresők száma is, jelenleg mintegy kilencezren vannak akik még életükben nem tudtak elhelyezkedni, csaknem félezerrel kevesebben, mint áprilisban.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mérséklődött a munkanélküliség Észak-Magyarországon - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz