Miniszteri pályázat a 2011-es Felsőoktatási Minőségi Díj elnyerésére

A pályázat célja  a minőségfejlesztés módszereinek alkalmazásában kiemelkedő teljesítményt nyújtó és folyamatos fejlődést mutató felsőoktatási intézmények és szervezeti egységeik elismerése.
Pályázatot nyújthatnak be a Magyar Köztársaság államilag elismert felsőoktatási intézményei és azok szervezeti egységei.

A Felsőoktatási Minőségi Díjat pályázat útján azok a felsőoktatási intézmények és szervezeti egységeik nyerhetik el, amelyek eleget tesznek az alábbi feltételeknek:

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

a) a folyamatos, stratégiai jellegű minőségfejlesztés a felsőoktatási intézmény és szervezeti egységei működésének meghatározó részét képezi és ennek társadalmi megítélés szerint is jelentős eredményei születtek;
b) az Európai Minőségi Díj követelményrendszerével összhangban támogatják az önértékelésen alapuló folyamatos minőségfejlesztést;
c) folyamatosan figyelemmel kísérik és értékelik a szolgáltatásaikat igénybe vevő partnerek elégedettségének alakulását;
d) gyakorlatban alkalmazzák az egymástól való tanulást, az összehasonlításon alapuló

Miskolci Egyetem

fejlesztést, valamint a sikeres megoldások átvételét.


A 2011. évi Felsőoktatási Minőségi Díjat a nemzeti erőforrás miniszter a tanév végén adományozza és ünnepélyes keretek között adja át. A díjazottak neve megjelenik a Magyar Közlönyben, az Oktatási és Kulturális Közlönyben, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, valamint az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet honlapján.

Forrás: www.uni-miskolc.hu



-kt-

Miskolc Online - mison.hu