Mire felszabadul egy férőhely, meghal a várakozó
"A családtagoknak nincs idejük az idősek ápolásra.
Háromszor annyiba kerül egy beteg intézményi ellátása, mint hogyha az önálló életvitelhez segítik hozzá. Ki fogadja be az idős és beteg embert?
Sokféle időskori betegség létezik, amelyeknek egy jelentős részében az agg korban lévők ápolásra szorulnak. Sok esetben egész napos felügyeletet igényelnének, de a dolgozó ”gyerekek” ezt nem tudják megoldani. Milyen lehetőségek vannak? Jobb érzésű ember az un. elfekvőbe nem szívesen tenné be szülőjét, ami önmagában tortúra. Ugyan nyugdíjasházak jócskán épülnek, de az életük végéig tartó betegségben szenvedők ilyen helyre nem mehetnek.
Az időskori betegségben szenvedők elhelyezése szinte lehetetlen, a várakozás nagyon hosszú, az őket befogadó intézményekben, pedig lényegesen kevesebb a férőhely, mint amire szükség lenne. Emellett ugyanilyen fontos az otthoni ápolás is. Adatok igazolják, hogy háromszor annyiba kerül egy beteg intézményi ellátásának biztosítása, mint hogyha az önálló életvitelhez segítik hozzá. Ezek a módszerek terjednek ma Magyarországon, valószínűleg egy robbanásszerű fejlődés előtt állnak, és elképzelhetetlen, hogy egy egészségügyi reform, vagy intézményszerkezeti változást végre lehessen hajtani az országban úgy, hogy a lakosságközeli egészségügyi és szociális ellátásokat ne szerveznék meg.
Az otthoni ápolással ma az gond, hogy a dolgozó fiatalok nem tudják megoldani. Munkába kell járni, embert sem találnak a szülők gondozására, mert sok esetben olyan összeget kell kifizetni, amit nem tud egy család vállalni."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Sokféle időskori betegség létezik, amelyeknek egy jelentős részében az agg korban lévők ápolásra szorulnak. Sok esetben egész napos felügyeletet igényelnének, de a dolgozó ”gyerekek” ezt nem tudják megoldani. Milyen lehetőségek vannak? Jobb érzésű ember az un. elfekvőbe nem szívesen tenné be szülőjét, ami önmagában tortúra. Ugyan nyugdíjasházak jócskán épülnek, de az életük végéig tartó betegségben szenvedők ilyen helyre nem mehetnek.
Az időskori betegségben szenvedők elhelyezése szinte lehetetlen, a várakozás nagyon hosszú, az őket befogadó intézményekben, pedig lényegesen kevesebb a férőhely, mint amire szükség lenne. Emellett ugyanilyen fontos az otthoni ápolás is. Adatok igazolják, hogy háromszor annyiba kerül egy beteg intézményi ellátásának biztosítása, mint hogyha az önálló életvitelhez segítik hozzá. Ezek a módszerek terjednek ma Magyarországon, valószínűleg egy robbanásszerű fejlődés előtt állnak, és elképzelhetetlen, hogy egy egészségügyi reform, vagy intézményszerkezeti változást végre lehessen hajtani az országban úgy, hogy a lakosságközeli egészségügyi és szociális ellátásokat ne szerveznék meg.
Az otthoni ápolással ma az gond, hogy a dolgozó fiatalok nem tudják megoldani. Munkába kell járni, embert sem találnak a szülők gondozására, mert sok esetben olyan összeget kell kifizetni, amit nem tud egy család vállalni."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!