Miskolc - A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség lillafüredi konferenciáján, március 27-én megalapították a Magyar Anyagtudományi és Nanotechnológiai Klasztert

Miskolc - Miskolc - A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség lillafüredi konferenciáján, március 27-én megalapították a Magyar Anyagtudományi és Nanotechnológiai Klasztert, melyet a szakemberek a tudományterület hazai szereplői közötti, példaértékű összefogás első eredményének neveztek.
Az alapító okiratot kézjegyével látta el Egyed Géza, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára, Káli Sándor polgármester, dr. Halmai Gyula, a Miskolc Holding Zrt. elnök-igazgatója, Melles András, a DAM 2004 Kft. ügyvezető igazgatója, prof. dr. Hajtó János, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány főigazgatója, prof. dr. Patkó Gyula, a Miskolci Egyetem rektora, prof. dr. Pécz Béla, az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézet igazgató-helyettese, Szalai József, a CH Zrt. igazgatóságának elnöke, Szentmiklóssy László, a BorsodChem Zrt. környezetvédelmi és biztonságtechnikai igazgatója, valamint Szentpéteri István, az Észak-magyarországi Gyáriparosok Szövetségének ügyvezető elnöke is.

Az aláírási ünnepségen az alapítók valamennyi, jelenlévő képviselője felszólalt, többféle nézőpontból is kiemelve annak a közös munkának, együttműködésnek a jelentőségét, amit a klaszter megalapítása jelent. Mint elhangzott, a nanotechnológia a jövő iparága – a kutatás és fejlesztés egyik legígéretesebb és leggyorsabban bővülő területeként fejlődik. Kialakulóban vannak azok a nanotechnológiai alkalmazások, melyek hatással lesznek a mindennapi életre is. Amennyiben Magyarország versenyképes kíván maradni ezen a tudományterületen s a globális piacon, úgy elengedhetetlen az innovációs lánc szereplői közötti szinergikus és egymást erősítő együttműködés. Az alapkutatástól indulva, az alkalmazott kutatáson és a kísérleti fejlesztésen át, a prototípus előállításáig, majd az ipari méretekben történő termelés előkészítéséig.

– Az együttműködők közös célja megteremteni hazánkban az európai kiválóságot, azt kereskedelmileg életképes termékekké és folyamatokká alakítani. Kulcsfontosságú, hogy létrejöjjön az innováció szempontjából kedvező környezet, különösen a kis- és közepes vállalkozások számára – hangsúlyozta Egyed Géza gazdaságfejlesztési szakállamtitkár, aki a tudományterület hazai szereplői közötti, példaértékű összefogás első eredményének nevezte, a – miskolci kezdeményezésű – országos Magyar Anyagtudományi és Nanotechnológiai Klaszter megalapítását.

A klaszter menedzsment-feladatait a Miskolc Holding Zrt. látja el. Dr. Halmai Gyula elnök-igazgató egyebek mellett hangsúlyozta: a kezdeményezés súlyát mutatja az iparágban meghatározó jelentőségű, s a klasztert méltó módon reprezentáló alapítói kör is. A klaszter nyitott, és kezdeményezőként is fellép hazai, valamint nemzetközi partnerségi együttműködések megvalósítására, a nanotechnológia területén. Stratégiai együttműködő partnere a Szlovák Tudományos Akadémia Anyagtudományi és Nanotechnológiai Intézete Kassáról, ami máris kézzelfogható jele a nemzeteken átívelő együttműködési szándéknak.

Forrás: www.miskolc.hu


Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz


Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!


Miskolc - A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség lillafüredi konferenciáján, március 27-én megalapították a Magyar Anyagtudományi és Nanotechnológiai Klasztert - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!



A hír támogatója:



Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.

Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás

Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu