Miskolc lehet az első
"Az országban elsőként, a miskolci közgyűlés szeptemberi ülésén javaslatot tárgyalnak a képviselők,...
...az olimpiai sikereket elért miskolci sportolók teljesítmények, rendszeres, városi életjáradékkal történő elismeréséről. A témával kapcsolatban dr. Szinay Attila képviselő, az előterjesztés készítője, és Szebeni Péter, a közgyűlés Kulturális és Sport Bizottságának elnöke adott tájékoztást.
Városunk sporthagyományai, illetve a jelen és a jövő tehetséges sportolói iránt kimutatott elismerése jeléül kell a közgyűlésnek megalkotnia ezt rendeletét, amellyel kifejezi Miskolc lakosságának köszönetét is a kiváló sportolóknak. Ugyanakkor most megalkotásra kerülő rendelet egyfajta üzenetként is értelmezhető, hiszen Miskolc lehet az első olyan magyar város amely érmes olimpikonjait életük végéig támogatja - hangoztatta dr. Szinay Attila. A képviselő elmondta: Miskolc sportszerető város, több sportágban kiemelkedő szerepet tudhatott magáénak a múltban és több sportágban ma is vezető szerepet játszik. Amatőrök és profik, diák és felnőtt sportolók sokasága gyarapította a város hírnevét, számos neves versenynek, sportrendezvénynek adott otthont Miskolc. Mint elhangzott, a rendelettervezet annyiban tér el a magyar állam nyújtotta járadéktól, hogy itt feltételként szerepel az állandó miskolci lakóhely, valamint az olimpiai siker elérésének időpontjában, a miskolci székhellyel rendelkező, sportegyesületi tagsági viszony. Emellett az is feltétel, hogy aktív pályafutása végeztével, a járadékra jogosult továbbra is a miskolci sportélet területén tevékenykedjen - például edzőként. A Paralimpián és Siketlimpián érmet nyert versenyzők esetében ezen utóbbi kitételtől eltekintettek az előterjesztők. Igénylést a NOB által szervezett nyári vagy téli olimpiai játékokon, a FIDE által szervezett Sakkolimpián, illetve a Paralimpián vagy a Siketlimpián első, második vagy harmadik helyezést elért sportolók nyújthatnak be, akik a feltételek megléte esetén, az igénylést követő év január elsejétől, életük végéig rendszeres olimpiai járadékra jogosultak. Az első helyezett (olimpiai aranyérmes) járadékának összege a bérből és fizetésből élők előző évi - KSH által számított - országos szintű bruttó nominál átlagkeresetének megfelelő összeg lesz. A második helyezetteké ennek hatvan, a harmadik helyezetteké pedig ennek negyven százaléka. "
(Forrás: www.mikom.hu)
Miskolc lehet az első! Szóljon hozzá!
Városunk sporthagyományai, illetve a jelen és a jövő tehetséges sportolói iránt kimutatott elismerése jeléül kell a közgyűlésnek megalkotnia ezt rendeletét, amellyel kifejezi Miskolc lakosságának köszönetét is a kiváló sportolóknak. Ugyanakkor most megalkotásra kerülő rendelet egyfajta üzenetként is értelmezhető, hiszen Miskolc lehet az első olyan magyar város amely érmes olimpikonjait életük végéig támogatja - hangoztatta dr. Szinay Attila. A képviselő elmondta: Miskolc sportszerető város, több sportágban kiemelkedő szerepet tudhatott magáénak a múltban és több sportágban ma is vezető szerepet játszik. Amatőrök és profik, diák és felnőtt sportolók sokasága gyarapította a város hírnevét, számos neves versenynek, sportrendezvénynek adott otthont Miskolc. Mint elhangzott, a rendelettervezet annyiban tér el a magyar állam nyújtotta járadéktól, hogy itt feltételként szerepel az állandó miskolci lakóhely, valamint az olimpiai siker elérésének időpontjában, a miskolci székhellyel rendelkező, sportegyesületi tagsági viszony. Emellett az is feltétel, hogy aktív pályafutása végeztével, a járadékra jogosult továbbra is a miskolci sportélet területén tevékenykedjen - például edzőként. A Paralimpián és Siketlimpián érmet nyert versenyzők esetében ezen utóbbi kitételtől eltekintettek az előterjesztők. Igénylést a NOB által szervezett nyári vagy téli olimpiai játékokon, a FIDE által szervezett Sakkolimpián, illetve a Paralimpián vagy a Siketlimpián első, második vagy harmadik helyezést elért sportolók nyújthatnak be, akik a feltételek megléte esetén, az igénylést követő év január elsejétől, életük végéig rendszeres olimpiai járadékra jogosultak. Az első helyezett (olimpiai aranyérmes) járadékának összege a bérből és fizetésből élők előző évi - KSH által számított - országos szintű bruttó nominál átlagkeresetének megfelelő összeg lesz. A második helyezetteké ennek hatvan, a harmadik helyezetteké pedig ennek negyven százaléka. "
(Forrás: www.mikom.hu)
Miskolc lehet az első! Szóljon hozzá!