Miskolc megsértette a roma tanulók egyenlő bánásmódhoz való jogát
"Miskolc város önkormányzata megsértette a roma származású tanulók egyenlő bánásmódhoz való jogát - állapította meg a Debreceni Ítélőtábla.
A testület ezzel részben megváltoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bíróság ítéletét. Az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány által indított perben az elsőfokú bíróság már korábban megállapította a szegregáció tényét, de ítéletében akkor úgy fogalmazott, hogy az önkormányzat nem felelős a kialakult gyakorlatért."
(Forrás: www.radio.hu)
Politikai fórum
(Forrás: www.radio.hu)
Politikai fórum