Miskolc - Remekeltek a katonák
Katonák lepték el a hétvégén Miskolc belvárosát.
Kilenc ország díszőrsége tartott bemutatót, egyszerre három helyszínen. Ilyen fesztivált először rendeztek Magyarországon, bár a rendezvénynek nagy hagyományai vannak Európa több országában és Amerikában is.
Több ezren voltak kíváncsiak a hétvégén, Miskolcon a katonai parádékra, látványos őrségváltásokra, melyek a nemzeti haderők sajátosságaiba engedtek bepillantást. A bemutatón Ausztria, Csehország, Görögország, Horvátország, Írország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Szlovénia reprezentatív, díszelgő alakulatai vettek részt. A kétnapos katonai rendezvénysorozat azonban nem csupán a parádéról szólt: az Avason az érdeklődők kemény fegyvernemi bemutatót láthattak egyebek mellett az egri Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj részéről, a gulyáságyúknál igazi katonai kosztot kóstolhattak, s volt haditechnikai bemutató is.
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője megköszönte a lehetőséget Miskolcnak, mint mondta, Magyarországon ez úttörő kezdeményezésnek számít, de Európa más országaiban nem ismeretlenek az ilyen katonai fesztiválok, melyek mindenhol nagy érdeklődés mellett zajlanak. A szórakoztatáson, látványosságon, turisztikai vonzerőn túl ez jó alkalom arra is, hogy a magyar önkéntes haderő közvetlenül bemutatkozzon a lakosságnak. A katonák az ilyen rendezvényeken kaphatnak munkájukról, megítélésükről közvetlen visszajelzéseket, s megmutathatják, hogy eleget tudnak tenni annak a feladatnak, amely az ország védelmében, s a NATO szövetségben rájuk hárul. Káli Sándor polgármester örömmel nyugtázta, hogy Miskolc nyári programkínálata újabb látványos és értékes rendezvénnyel gazdagodik. A polgármester történelmi pillanatnak nevezte a Díszelgő Alegységek Nemzetközi Fesztiváljának első megrendezését, s kifejezte reményét, hogy ez is sikeres, ismétlődő látványossága lesz a városnak.
A közönség kedvencei a görög katonák voltak (fotónkon), akik nagy valószínűséggel jövőre is ellátogtanak Miskolcra. Ugyancsak sikeres megbeszélések folynak az amerikai tengerészgyalogosok részvételéről is.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Remekeltek a katonák Miskolcon! Szóljon hozzá!
Több ezren voltak kíváncsiak a hétvégén, Miskolcon a katonai parádékra, látványos őrségváltásokra, melyek a nemzeti haderők sajátosságaiba engedtek bepillantást. A bemutatón Ausztria, Csehország, Görögország, Horvátország, Írország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Szlovénia reprezentatív, díszelgő alakulatai vettek részt. A kétnapos katonai rendezvénysorozat azonban nem csupán a parádéról szólt: az Avason az érdeklődők kemény fegyvernemi bemutatót láthattak egyebek mellett az egri Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj részéről, a gulyáságyúknál igazi katonai kosztot kóstolhattak, s volt haditechnikai bemutató is.
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője megköszönte a lehetőséget Miskolcnak, mint mondta, Magyarországon ez úttörő kezdeményezésnek számít, de Európa más országaiban nem ismeretlenek az ilyen katonai fesztiválok, melyek mindenhol nagy érdeklődés mellett zajlanak. A szórakoztatáson, látványosságon, turisztikai vonzerőn túl ez jó alkalom arra is, hogy a magyar önkéntes haderő közvetlenül bemutatkozzon a lakosságnak. A katonák az ilyen rendezvényeken kaphatnak munkájukról, megítélésükről közvetlen visszajelzéseket, s megmutathatják, hogy eleget tudnak tenni annak a feladatnak, amely az ország védelmében, s a NATO szövetségben rájuk hárul. Káli Sándor polgármester örömmel nyugtázta, hogy Miskolc nyári programkínálata újabb látványos és értékes rendezvénnyel gazdagodik. A polgármester történelmi pillanatnak nevezte a Díszelgő Alegységek Nemzetközi Fesztiváljának első megrendezését, s kifejezte reményét, hogy ez is sikeres, ismétlődő látványossága lesz a városnak.
A közönség kedvencei a görög katonák voltak (fotónkon), akik nagy valószínűséggel jövőre is ellátogtanak Miskolcra. Ugyancsak sikeres megbeszélések folynak az amerikai tengerészgyalogosok részvételéről is.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Remekeltek a katonák Miskolcon! Szóljon hozzá!