Miskolci és Felsőzsolcai árvíz: bemutatták a terveket
Elkészültek a tervek Felsőzsolca és Miskolc árvíz elleni megvédésére. A március végéig végrehajtandó, illetve ezen túlmutató távlati terveket csütörtökön ismertette Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóságon.
Március végéig szeretnének új gátat építeni Felsőzsolca mellett, a meglévőt pedig megerősíteni. Átereszeket kell építeni az M30-as alatt, a Miskolc alatti áruházak területe melletti feltöltést pedig el kell bontani, a Bódva - más néven Kis-Sajó - medrét ki kell kotorni, szélesíteni és mélyíteni.
Amennyiben olyan jelentős árvíz lesz, hogy ezek az intézkedések nem elegendőek, akkor az M30-as két oldalán fel kell robbantani, vagy el kell bontani az utakat - a 3-as főút egy szakaszát, illetve a felsőzsolcai bekötőutat.
Forrás és kép: www.vkki.hu
-kt-

Illés Zoltán Felzsőzsolca megvédésének terveiről beszél
Amennyiben olyan jelentős árvíz lesz, hogy ezek az intézkedések nem elegendőek, akkor az M30-as két oldalán fel kell robbantani, vagy el kell bontani az utakat - a 3-as főút egy szakaszát, illetve a felsőzsolcai bekötőutat.
Forrás és kép: www.vkki.hu
-kt-
Miskolc Online - mison.hu