Nagy vitát kavarnak a fakivágások a villamos projekt kapcsán
Tucatnyi fa helyett háromszázat vágnak ki a Zöld Nyíl projekt során Miskolcon, ami érthetően sok kérdést vet fel az emberekben. Jó hír viszont, hogy 321 fát vágnak ki, de 642-t ültetnek majd!
A Főmterv Zrt. a fakivágási és növénytelepítési tervek elkészítésére miskolci vállalkozót kért fel, aki a generáltervező közleménye szerint maximálisan törekedett arra, hogy csak azokat a fákat vágják ki, amik akadályoznák kivitelezést, illetve egészségügyi szempontból indokolt a kivágásuk.
Csontos Ágnestől megtudta a boon.hu, a Miskolci Polgármesteri Hivatal Építési és Környezetvédelmi Hatósági Osztálya e tervek alapján adta ki az engedélyt a fák kivágására.
Három szakaszra vonatkozik az engedélyeztetés:
* Az Újgyőri főtér- Diósgyőr végállomás közötti szakaszon 96 fa helyére 192 kerül.
* A Thököly utca- Újgyőri főtér közötti szakaszon 68 darab fa kivágását követően 136 fát ültetnek
* A Diósgyőr végállomás – Felső-Majláth között 157 fa helyére 314 darab fát telepítenek.
-kt-

Halad tovább a miskolci villamostender
Csontos Ágnestől megtudta a boon.hu, a Miskolci Polgármesteri Hivatal Építési és Környezetvédelmi Hatósági Osztálya e tervek alapján adta ki az engedélyt a fák kivágására.

Három szakaszra vonatkozik az engedélyeztetés:
* Az Újgyőri főtér- Diósgyőr végállomás közötti szakaszon 96 fa helyére 192 kerül.
* A Thököly utca- Újgyőri főtér közötti szakaszon 68 darab fa kivágását követően 136 fát ültetnek
* A Diósgyőr végállomás – Felső-Majláth között 157 fa helyére 314 darab fát telepítenek.
-kt-
Miskolc Online - mison.hu