Nagyobb tér, kisebb bürokrácia
Megújult Miskolcon az egészségügyi és szociális osztály. A szűk folyosókat és a bürokratikus procedúrákat, modern, tágas tér, emberközpontú gyorsabb ügyintézés váltotta fel. Ezentúl az emelet helyett a földszinten várják az ügyfeleket a hivatal dolgozói. A szociális osztály munkatársai örömmel fogadták a változást.
Az új ügyfélszolgálati iroda mellett gyermekszoba található, hogy a családosok csemetéi játékkal töltsék ki a várakozási időt. Nem csak térben, de időben is bővül az ügyfélfogadás, a korábbi 15 és félóra helyett csütörtöktől heti 37 és fél órában fogadják az ügyfeleket.
A nettó 2000000 Ft. értékű önkormányzati beruházást a MIK ZRT kivitelezte. A felújítási munkálatok 370 négyzetméteren zajlottak, az ügyfélszolgálati iroda és a játszószoba mellett, új váróval, irattárral, akadálymentes mosdókkal bővült a hivatal
- Ez a kicsinek tűnő beruházás, azért emblematikus, mert piciben mutatja azt az utat, amin járva a szegénység és a romaság problémáit lehet kezelni. A korábbi állapotok az ügyfelekhez és a hivatal munkatársaihoz is méltatlanok voltak. Szégyen ha a köz épületei lepusztultak, mert rossz mintát mutatnak az embereknek- érvelt Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter az ünnepélyesen átadón.
- Bízok abban, hogy a városszíve programban is megvalósítunk ilyen beruházást, hogy ott is korszerű európai ügyfélszolgálatot fogunk létrehozni- tette hozzá Mokrai Mihály, Miskolc alpolgármestere
[Forrás: miskolc.hu]