Nem akarnak az ózdi kórházba járni a szilvásváradiak - Ózd
Ózd - Nem akarnak az ózdi kórházba járni a Heves megyei Szilvásvárad, illetve a szomszédos Nagyvisnyó lakói - a két település polgármestere erről levélben értesítette az egészségügyi minisztert.
A két község ugyan nincs messze a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ózdtól, ám a szomszédos megyében található várost semmilyen tömegközlekedési járat nem köti össze Heves megye északkeleti részével - mondta Szaniszló László, Szilvásvárad polgármestere az MTI-nek.
Az intézkedésről, amely szerint a két község a jövőben Ózdhoz tartozna, a kórházi fejlesztési törvény 14. oldalán található térképről értesültek - tette hozzá az önkormányzati vezető.
Ugyancsak kifogásolják - folytatta -, hogy a tervezett bélapátfalvai kistérségi mentőállomás kialakítása nem szerepel a törvényben. Holott Ózdról vagy Egerből nem ér ki hozzájuk a mentő az uniós szabványban meghatározott 15 perces időtartam alatt - állapította meg.
Úgy vélekedett, hogy a probléma a régió számára meghatározott ágyszám belső átcsoportosításával lenne megoldható: oly módon, hogy Ózd átad tíz kórházi ágyat az egri kórháznak.
Ebben az esetben továbbra is a megszokott intézményben, az egri kórházban gyógyulhatnának a szilvásváradi és a nagyvisnyói betegek - mondta Szaniszló László.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nem akarnak az ózdi kórházba járni a szilvásváradiak - Ózd - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Az intézkedésről, amely szerint a két község a jövőben Ózdhoz tartozna, a kórházi fejlesztési törvény 14. oldalán található térképről értesültek - tette hozzá az önkormányzati vezető.
Ugyancsak kifogásolják - folytatta -, hogy a tervezett bélapátfalvai kistérségi mentőállomás kialakítása nem szerepel a törvényben. Holott Ózdról vagy Egerből nem ér ki hozzájuk a mentő az uniós szabványban meghatározott 15 perces időtartam alatt - állapította meg.
Úgy vélekedett, hogy a probléma a régió számára meghatározott ágyszám belső átcsoportosításával lenne megoldható: oly módon, hogy Ózd átad tíz kórházi ágyat az egri kórháznak.
Ebben az esetben továbbra is a megszokott intézményben, az egri kórházban gyógyulhatnának a szilvásváradi és a nagyvisnyói betegek - mondta Szaniszló László.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nem akarnak az ózdi kórházba járni a szilvásváradiak - Ózd - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz