Nem eszi a nyulat a magyar
"Alig mérhető az egy főre jutó hazai házinyúl-fogyasztás.
Ugyan mostanában némelyik bevásárlóközpontban elkezdték a csomagolt nyúlhús és nyúlmáj árusítását, egyelőre nem biztos, hogy sikerül tömegesen értékesíteni a négylábú állatkát eledelként.
A magyar gasztronómiában nincs kimondottan nagy hagyománya a nyúlfogyasztásnak. Szakácskönyvek ugyan foglalkoznak a nyúl ízletes elkészítésével, de a magyarok inkább a baromfinál maradnak.
A Blaha Lujza tér egyik supermarketjében az önkiszolgáló húspult előtt vásárlókat kérdeztünk meg, jó ötletnek tartják-e a nyúl árusítását. Elsősorban az állat máját, gerincét és combját lehet eladni. A vevők többsége úgy tartja, jó ötlet a kínálat fejlesztése, és talán meg is kóstolná az állat húsát. Sokan vannak, akik a nyulat sajnálják, ezért semmi esetre sem ennének belőle. Magyarázatuk szerint a nyuszi bájosabb állatként él a köztudatban, míg a csirkéhez és a többi állathoz nem köti az embereket semmilyen gyermekkori (érzelmi) élmény."
(Forrás: www.stop.hu
A magyar gasztronómiában nincs kimondottan nagy hagyománya a nyúlfogyasztásnak. Szakácskönyvek ugyan foglalkoznak a nyúl ízletes elkészítésével, de a magyarok inkább a baromfinál maradnak.
A Blaha Lujza tér egyik supermarketjében az önkiszolgáló húspult előtt vásárlókat kérdeztünk meg, jó ötletnek tartják-e a nyúl árusítását. Elsősorban az állat máját, gerincét és combját lehet eladni. A vevők többsége úgy tartja, jó ötlet a kínálat fejlesztése, és talán meg is kóstolná az állat húsát. Sokan vannak, akik a nyulat sajnálják, ezért semmi esetre sem ennének belőle. Magyarázatuk szerint a nyuszi bájosabb állatként él a köztudatban, míg a csirkéhez és a többi állathoz nem köti az embereket semmilyen gyermekkori (érzelmi) élmény."
(Forrás: www.stop.hu