Nem fogadta a területileg illetékes fővárosi kórház a salgótarjáni betegeket - mentőhelikopter szállította őket Miskolcra - Miskolc
Nem fogadta a területi beosztás szerint illetékes Országos Idegsebészeti Tudományos Intézet a fővárosban kedden azokat a balesetben megsérült férfiakat...
Nem fogadta a területi beosztás szerint illetékes Országos Idegsebészeti Tudományos Intézet a fővárosban kedden azokat a balesetben megsérült férfiakat, akiket végül - több más fővárosi kórház elutasító válasza után - mentőhelikopter szállított a salgótarjáni kórházból a miskolci megyei kórházba.
A Borsod megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs irodája az MTI értesülését megerősítve közölte: a két férfi még kedden hajnalban szenvedett közlekedési balesetet a 21-es főúton.
A betegeket végül befogadó miskolci kórház igazgatója, Csiba Gábor szerint a szaktárca információs irodája azt sem tudta megmondani salgótarjáni kollégájának, hogy idegsebészetileg jelenleg hová tartozik a salgótarjáni egészségügyi intézmény.
A mentőhelikopter kétszer fordult a betegekkel, az első sérültet délután fél három körül hozták meg, a helikopter a másik betegért visszarepült.
A Borsod megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs irodája megerősítette az MTI információját arról, hogy a sérült férfiak kedden hajnalban szenvedtek közlekedési balesetet.
Közlésük szerint a 21-es főúton történt baleset során az a személyautó, amiben a két súlyosan sérült, budapesti illetőségű férfi utazott, egy álló teherautónak ütközött.
Csiba Gábor, a megyei kórház főigazgató-főorvosa a történtekről a távirati irodának elmondta: a salgótarjáni kórházi vezető kedd délelőtt kereste meg kérésével, hogy fogadja a két baleseti sérültet, ugyanis a szükséges idegsebészeti beavatkozást Salgótarjánban nem tudják elvégezni, máshol pedig nem fogadták őket.
A miskolci kórház főigazgató-főorvosa hangsúlyozta: április 1-jéig hozzájuk tartozott a salgótarjáni kórház, azóta viszont Budapesthez, az Országos Idegsebészeti Tudományos Intézethez tartozik.
Mint mondta: a Nógrád megyei kolléga természetesen a fővárosban érdeklődött először a betegek fogadásáról, ám elutasító választ kapott. Információi szerint ezt követően salgótarjáni kollégája több más fővárosi egészségügyi intézménynél is próbálkozott, ám sehol sem fogadták a betegeket.
"Így telefonált Miskolcra, a megyei kórházba, és én átvettem a sérülteket, bár területileg nem tartoznak hozzánk. Amit tetttem, annak ellenére tettem, hogy a mi intézményünk is pénzügyi nehézségekkel küzd" - mondta Csiba Gábor.
Beszámolt arról is, hogy a mentőhelikopteres szállítást megelőzően a salgótarjáni kórház a szaktárca információs irodáját is megkereste, de ott - az elsődleges információk alapján - nem tudták megmondani, hogy a salgótarjáni egészségügyi intézmény idegsebészetileg hová tartozik.
Csiba Gábor úgy fogalmazott: korábban már több alkalommal jelezte, s most ismét jeleznie kellett az Egészségügyi Minisztériumnak, hogy rossz a területi beosztás, de ezekre a felvetéseire elmondása szerint eddig még semmilyen választ sem kapott. Ha ez nem így van, akkor viszont a tájékoztatással, az információáramlással van probléma - tette hozzá.
Csiba Gábor - mint mondta - a szaktárcának azt is javasolta, hogy a felesleges "betegküldözgetést" azzal kerüljék el, hogy a beteggel kapcsolatos költségeket ott fizessék ki, ahol ellátják őket. Ezeket az összegeket attól az intézménytől kellene levonni, ahová a beteg tartozik - jelentette ki.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nem fogadta a területileg illetékes fővárosi kórház a salgótarjáni betegeket - mentőhelikopter szállította őket Miskolcra - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
A Borsod megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs irodája az MTI értesülését megerősítve közölte: a két férfi még kedden hajnalban szenvedett közlekedési balesetet a 21-es főúton.
A betegeket végül befogadó miskolci kórház igazgatója, Csiba Gábor szerint a szaktárca információs irodája azt sem tudta megmondani salgótarjáni kollégájának, hogy idegsebészetileg jelenleg hová tartozik a salgótarjáni egészségügyi intézmény.
A mentőhelikopter kétszer fordult a betegekkel, az első sérültet délután fél három körül hozták meg, a helikopter a másik betegért visszarepült.
A Borsod megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs irodája megerősítette az MTI információját arról, hogy a sérült férfiak kedden hajnalban szenvedtek közlekedési balesetet.
Közlésük szerint a 21-es főúton történt baleset során az a személyautó, amiben a két súlyosan sérült, budapesti illetőségű férfi utazott, egy álló teherautónak ütközött.
Csiba Gábor, a megyei kórház főigazgató-főorvosa a történtekről a távirati irodának elmondta: a salgótarjáni kórházi vezető kedd délelőtt kereste meg kérésével, hogy fogadja a két baleseti sérültet, ugyanis a szükséges idegsebészeti beavatkozást Salgótarjánban nem tudják elvégezni, máshol pedig nem fogadták őket.
A miskolci kórház főigazgató-főorvosa hangsúlyozta: április 1-jéig hozzájuk tartozott a salgótarjáni kórház, azóta viszont Budapesthez, az Országos Idegsebészeti Tudományos Intézethez tartozik.
Mint mondta: a Nógrád megyei kolléga természetesen a fővárosban érdeklődött először a betegek fogadásáról, ám elutasító választ kapott. Információi szerint ezt követően salgótarjáni kollégája több más fővárosi egészségügyi intézménynél is próbálkozott, ám sehol sem fogadták a betegeket.
"Így telefonált Miskolcra, a megyei kórházba, és én átvettem a sérülteket, bár területileg nem tartoznak hozzánk. Amit tetttem, annak ellenére tettem, hogy a mi intézményünk is pénzügyi nehézségekkel küzd" - mondta Csiba Gábor.
Beszámolt arról is, hogy a mentőhelikopteres szállítást megelőzően a salgótarjáni kórház a szaktárca információs irodáját is megkereste, de ott - az elsődleges információk alapján - nem tudták megmondani, hogy a salgótarjáni egészségügyi intézmény idegsebészetileg hová tartozik.
Csiba Gábor úgy fogalmazott: korábban már több alkalommal jelezte, s most ismét jeleznie kellett az Egészségügyi Minisztériumnak, hogy rossz a területi beosztás, de ezekre a felvetéseire elmondása szerint eddig még semmilyen választ sem kapott. Ha ez nem így van, akkor viszont a tájékoztatással, az információáramlással van probléma - tette hozzá.
Csiba Gábor - mint mondta - a szaktárcának azt is javasolta, hogy a felesleges "betegküldözgetést" azzal kerüljék el, hogy a beteggel kapcsolatos költségeket ott fizessék ki, ahol ellátják őket. Ezeket az összegeket attól az intézménytől kellene levonni, ahová a beteg tartozik - jelentette ki.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nem fogadta a területileg illetékes fővárosi kórház a salgótarjáni betegeket - mentőhelikopter szállította őket Miskolcra - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz