Nem veszélyes, de védettséget sem ad a romlott oltóanyag
"Nem veszélyes az év első két hónapjában használt négykomponensű oltóanyag a beoltott gyerekek egészségére, ám egy részük hatástalan, ezért védettséget sem ad.
Emiatt újra kell oltatni azokat a gyerekeket, akiket januárban vagy februárban gyógyszertárban megvásárolt anyaggal oltottak be - közölte Bujdosó László országos tisztifőorvos.
Azok a szülők keressék fel újra az oltást korábban beadó orvosukat, akiknek november 1-je előtt született gyermekük számára a négy komponensű védőanyagot gyógyszertárban váltották ki."
(Forrás: www.stop.hu)
Azok a szülők keressék fel újra az oltást korábban beadó orvosukat, akiknek november 1-je előtt született gyermekük számára a négy komponensű védőanyagot gyógyszertárban váltották ki."
(Forrás: www.stop.hu)