Nincs személyi felelőse a tavalyi miskolci vízfertőzésnek - Miskolc
Miskolc - Jogerőre emelkedett az a határozat, amelyben megszüntették a nyomozást a tavaly nyáron történt miskolci vízfertőzés ügyében; a vizsgálat megállapította, hogy nem történt emberi mulasztás.
Martossy György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-nek elmondta: a határozat jogerős. Hozzátette, hogy több szakértőt - biológust, bakteriológust, mérnököt és vízügyi szakembert - vontak be a vizsgálatba, amely szerint Miskolcon, az adott vízgyűjtő területen 2006 júniusában duplájára emelkedett a víz szintje a sok eső miatt, és a rengeteg csapadék bemosta a szennyeződést az ivóvízbázisba.
Ezt az időjárási helyzetet azonban nem lehetett kiszámítani, így sem a szolgáltató - a Miskolci Vízművek (Mivíz) Kft. - sem pedig a fertőzés kialakulása után a tájékoztatásában közreműködő intézmények nem hibáztak - fejtette ki. Mint mondta, a Mivíz az előírásoktól is szigorúbb rendszerben ellenőrizte a vízmintákat, a fertőzés kialakulása előtt mintegy másfél héttel még nem volt szennyeződés a levett mintákban. A sok eső miatt opálosodott vizet időben ellenőrizték, ennek tenyésztési ideje 72 óra, tehát mire kiderült, hogy milyen kórokozók okozzák a megbetegedéseket, már megtörtént a fertőzés. Ráadásul a kimutatott baktérium és vírus cseppfertőzés útján is könnyen terjed, így egymást is megfertőzték a betegek, emiatt egyébként csaknem négyezer ember betegedett meg Miskolcon tavaly június közepén.
Martossy György hangsúlyozta: megszüntették az eljárást, amely megállapította, hogy nem történt emberi mulasztás, "vis maior esemény következett be".
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nincs személyi felelőse a tavalyi miskolci vízfertőzésnek - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Ezt az időjárási helyzetet azonban nem lehetett kiszámítani, így sem a szolgáltató - a Miskolci Vízművek (Mivíz) Kft. - sem pedig a fertőzés kialakulása után a tájékoztatásában közreműködő intézmények nem hibáztak - fejtette ki. Mint mondta, a Mivíz az előírásoktól is szigorúbb rendszerben ellenőrizte a vízmintákat, a fertőzés kialakulása előtt mintegy másfél héttel még nem volt szennyeződés a levett mintákban. A sok eső miatt opálosodott vizet időben ellenőrizték, ennek tenyésztési ideje 72 óra, tehát mire kiderült, hogy milyen kórokozók okozzák a megbetegedéseket, már megtörtént a fertőzés. Ráadásul a kimutatott baktérium és vírus cseppfertőzés útján is könnyen terjed, így egymást is megfertőzték a betegek, emiatt egyébként csaknem négyezer ember betegedett meg Miskolcon tavaly június közepén.
Martossy György hangsúlyozta: megszüntették az eljárást, amely megállapította, hogy nem történt emberi mulasztás, "vis maior esemény következett be".
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nincs személyi felelőse a tavalyi miskolci vízfertőzésnek - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz