Nőtt a foglalkoztatottság, csökkent a munkanélküliség - Miskolc
Miskolc - Nem nagy mértékben, de nőtt a foglalkoztatottság hazánkban, és mérséklődött a munkanélküliség...
Nem nagy mértékben, de nőtt a foglalkoztatottság hazánkban, és mérséklődött a munkanélküliség az év ötödik hónapjában az elmúlt esztendő hasonló időszakához képest - közölte Gúr Nándor (MSZP), az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának alelnöke sajtótájékoztatón Miskolcon, szerdán.
A foglalkoztatottak száma jelenleg mintegy 3,9 millió, 20 ezerrel több, mint tavaly ugyanekkor, a foglalkoztatási ráta meghaladja az 50 százalékot - mondta a politikus. Tájékoztatása szerint a regisztrált munkanélküliek száma 316 ezer az országban, ez hétezerrel kevesebb, mint az elmúlt év hasonló időszakában.
Gúr Nándor elmondta: az úgynevezett inaktív munkavállalók száma is mérséklődött, míg tavaly 3,5 millió volt, mostanra 15 ezerrel kevesebb. A politikus, aki egyúttal az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Tanács soros elnöke, közölte: a régió három megyéjében - Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében - az idén csaknem 7,4 milliárd forint fordítható a munkanélküliség enyhítésére a regionális decentralizált foglalkoztatási alaprészből.
A pénzből május végéig munkaerőpiaci programokra 5,15 milliárd forint kötelezettséget vállalt a munkaügyi tanács, ebből 2,3 milliárd forintot már kifizettek.
Ennek köszönhetően összességében csaknem 18 ezren helyezkedhettek el hosszabb-rövidebb ideig.
A régió három megyéjében egyébként a munkanélküliségi ráta átlaga májusban 17,1 százalékos volt, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 57 ezer, míg Heves és Nógrád megyében 15,3, illetve 15,1 ezer munkanélkülit regisztráltak a munkaügyi kirendeltségek.
Az előző hónaphoz képest Borsodban 2,5 százalékkal, Heves megyében 3,4, míg Nógrádban 4,4 százalékkal csökkent a regisztrált állástalanok száma.
Ugyanakkor az elmúlt év hasonló időszakához képest mindhárom megyében emelkedett a munkanélküliek száma, Borsodban és Nógrádban csaknem 15 százalékkal, Hevesben 9 százalékkal.
Az ország régiói közül egyébként Észak-Magyarországon a legmagasabb a munkanélküliség, miközben a legalacsonyabb a közép-magyarországi régióban, ahol a ráta mindössze 3,6 százalékos.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nőtt a foglalkoztatottság, csökkent a munkanélküliség - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
A foglalkoztatottak száma jelenleg mintegy 3,9 millió, 20 ezerrel több, mint tavaly ugyanekkor, a foglalkoztatási ráta meghaladja az 50 százalékot - mondta a politikus. Tájékoztatása szerint a regisztrált munkanélküliek száma 316 ezer az országban, ez hétezerrel kevesebb, mint az elmúlt év hasonló időszakában.
Gúr Nándor elmondta: az úgynevezett inaktív munkavállalók száma is mérséklődött, míg tavaly 3,5 millió volt, mostanra 15 ezerrel kevesebb. A politikus, aki egyúttal az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Tanács soros elnöke, közölte: a régió három megyéjében - Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében - az idén csaknem 7,4 milliárd forint fordítható a munkanélküliség enyhítésére a regionális decentralizált foglalkoztatási alaprészből.
A pénzből május végéig munkaerőpiaci programokra 5,15 milliárd forint kötelezettséget vállalt a munkaügyi tanács, ebből 2,3 milliárd forintot már kifizettek.
Ennek köszönhetően összességében csaknem 18 ezren helyezkedhettek el hosszabb-rövidebb ideig.
A régió három megyéjében egyébként a munkanélküliségi ráta átlaga májusban 17,1 százalékos volt, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 57 ezer, míg Heves és Nógrád megyében 15,3, illetve 15,1 ezer munkanélkülit regisztráltak a munkaügyi kirendeltségek.
Az előző hónaphoz képest Borsodban 2,5 százalékkal, Heves megyében 3,4, míg Nógrádban 4,4 százalékkal csökkent a regisztrált állástalanok száma.
Ugyanakkor az elmúlt év hasonló időszakához képest mindhárom megyében emelkedett a munkanélküliek száma, Borsodban és Nógrádban csaknem 15 százalékkal, Hevesben 9 százalékkal.
Az ország régiói közül egyébként Észak-Magyarországon a legmagasabb a munkanélküliség, miközben a legalacsonyabb a közép-magyarországi régióban, ahol a ráta mindössze 3,6 százalékos.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Nőtt a foglalkoztatottság, csökkent a munkanélküliség - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz