Olajfoltok a Sajón, zavaros a miskolci ivóvíz
"Eddig ismeretlen szennyező forrásból olaj került a Sajóba, ugyanakkor zavaros Miskolc egy részének ivóvize, a kettő esetnek azonban nincs köze egymáshoz - értesült az MTI a szerdai késő délutáni esetekről.
Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Sajóba szerdán olaj került. Godáné Csutorka Andrea a társaság kommunikációért felelős képviselője elmondta: Sajószentpéter térségében a közúti hídnál olaj szennyezés észlelhető.
A helyszíni szemlén megállapították, hogy a szennyezés Kazincbarcika térségében, a múcsonyi híd környezetében került a folyóba. A szennyezés Kazincbarcika és Sajószentpéter között észlelhető, nagy kiterjedésű, de kis mértékű - mondta a szakember. A szennyezés pontos eredetének, okának és mértékének kivizsgálása jelenleg is tart.
A Miskolc vízellátásáért felelős Miskolci Vízművek (Mivíz) Kft. közleményében ugyanakkor azt tudatta az MTI-vel, hogy az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt-től vásárolt ivóvíz átadásakor műszaki okok miatt "opálosodott" a víz Miskolc belvárosában, és a város keleti területein."
(Forrás:www.miskolcinapilap.hu)
Mondja el véleményét a fórumba!
A helyszíni szemlén megállapították, hogy a szennyezés Kazincbarcika térségében, a múcsonyi híd környezetében került a folyóba. A szennyezés Kazincbarcika és Sajószentpéter között észlelhető, nagy kiterjedésű, de kis mértékű - mondta a szakember. A szennyezés pontos eredetének, okának és mértékének kivizsgálása jelenleg is tart.
A Miskolc vízellátásáért felelős Miskolci Vízművek (Mivíz) Kft. közleményében ugyanakkor azt tudatta az MTI-vel, hogy az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt-től vásárolt ivóvíz átadásakor műszaki okok miatt "opálosodott" a víz Miskolc belvárosában, és a város keleti területein."
(Forrás:www.miskolcinapilap.hu)
Mondja el véleményét a fórumba!