Önkormányzati biztos a miskolci kórházak élén - Miskolc

Miskolc - Önkormányzati biztos irányítja a két miskolci kórház gazdálkodását július elsejétől...
Önkormányzati biztos irányítja a két miskolci kórház gazdálkodását július elsejétől, a szakmai irányítás ugyanakkor megmarad az igazgató-főorvosok hatáskörében - mondta Veres László, a miskolci polgármesteri hivatal szóvivője az MTI-nek.

Az önkormányzat legutóbbi ülésén úgymond gazdasági menedzserként biztost nevezett ki július elsejei hatállyal a miskolci Semmelweis és a Diósgyőri Kórházhoz, mindkét intézmény az önkormányzathoz tartozik - mondta a szóvivő. Az intézkedésre azért volt szükség, mert pénzügyileg mind a két kórház nehéz helyzetbe került, a szakmai irányítást nem érinti a változás.

Somogyi Ferenc önkormányzati biztos újságíróknak elmondta: elsődleges teendői közé tartozik, hogy megvizsgálják a jelenlegi osztálystruktúrákat, a kihasználtságot, megnézik, mely osztály milyen létszámmal működik, milyen értéket termel, milyen fajlagos költséggel bír.

Az önkormányzat közgyűlésének legutóbbi ülésén Szűcs Erika alpolgármester elmondta: jogszabály írja elő azt, ha egy intézmény adósságállománya elér egy bizonyos nagyságrendet, akkor önkormányzati biztost kell kinevezni az élére. A két miskolci kórház összes kötelezettsége meghaladja az egymilliárd forintot. Az önkormányzati biztos július elsején kezdte meg munkáját, szerződése december 31-ig szól.

Szűcs Erika elmondta: addig az időpontig elkészítik a két kórház összevonását is, a tervek szerint 2008. január elsejétől Erzsébet Egészségügyi Központként működik tovább a két intézmény.

forrás: www.miskolcinapilap.hu

Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz

Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!

Önkormányzati biztos a miskolci kórházak élén - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!

A hír támogatója:

Minden ami Internet -> MCOnet

International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz