Önkormányzati tulajdonba venné Miskolc a tejipari céget
Úgy segítené az önkormányzat a felszámolással fenyegetett városi tejipari céget, hogy önkormányzati tulajdonba venné.
Erről Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), a város polgármestere beszélt a napokban, mint kiemelte: Miskolc célja a tejiparban dolgozók megélhetésének biztosítása, hiszen csaknem száz dolgozónak a megélhetése vált bizonytalanná.

Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), a város polgármestere jelentette be a városvezetés döntését
Közölte azt is, hogy a tejipari társaság folyamatosan késett a víz- és szennyvízszolgáltatás díjának kifizetésével az elmúlt öt évben, márciustól pedig egyáltalán nem törlesztett. A cég fizetésképtelenségre hivatkozva megszüntette tevékenységét, egy "hirtelen előkerült" másik cég végzi helyette bértermelésben a munkát és foglalkoztatja a dolgozókat.
MTI/MCOnet