Önkormányzati tulajdonba venné Miskolc a tejipari céget


Úgy segítené az önkormányzat a  felszámolással fenyegetett városi tejipari céget, hogy önkormányzati tulajdonba venné.


Erről Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), a város polgármestere beszélt a napokban, mint kiemelte: Miskolc célja a tejiparban dolgozók megélhetésének biztosítása, hiszen csaknem száz dolgozónak a megélhetése vált bizonytalanná.

Kriza Ákos

Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), a város polgármestere jelentette be a városvezetés döntését



Közölte azt is, hogy a tejipari társaság folyamatosan késett a víz- és szennyvízszolgáltatás díjának kifizetésével az elmúlt öt évben, márciustól pedig egyáltalán nem törlesztett. A cég fizetésképtelenségre hivatkozva megszüntette tevékenységét, egy "hirtelen előkerült" másik cég végzi helyette bértermelésben a munkát és foglalkoztatja a dolgozókat.



MTI/MCOnet