Ősszel már úszhatunk

Káli Sándor, Miskolc polgármestere
Jelenleg az épületen belül a fűtési rendszer kiépítése és a gipszkartonozás folyik. Az 50 méteres medence alatt már a gépészeti rendszert is szerelik - egyedülálló módon a medence alatt teljesen körbejárható „mínusz egy szint található", ami nem jellemző a hazai uszodákra. A nagy medence tulajdonképpen nem is ötven méteres, hanem ötvenkettő és fél, de egy mozgatható hidat szerelnek rá, ami középre is beállítható lesz, így kettéoszthatják majd akár a jobb kihasználhatóság érdekében.
A 2.2 milliárdos beruházáshoz Miskolc 1.5 milliárd állami támogatást kap, így hétszázmillió forintot kell saját erőből hozzátenni. Káli Sándor a látottak alapján megerősítette, hogy a nyár végén már nyomáspróbát szeretnének tartani, és ősszel átadni a komplexumot. A polgármester szerint annál, hogy a versenysport megfelelő otthont kap még fontosabb, hogy az úszásoktatás feltételeit megteremtik az iskolások számára. Amellett, pedig hogy esztétikus, és építészetileg szép azt is megemlítette, hogy egyben az Egyetemvárost is felértékeli majd a városi uszoda.
(Forrás: miskolc.hu)
Miskolc Online - mison.hu
