Ősztől már működik az erőmű - Miskolc
Miskolc - A következő fűtési idényben már a kombinált ciklusú erőmű adja majd a meleget a miskolci távfűtéses lakásokba. A munkák a célegyenesbe értek, a jövő hétre tervezik a gázturbina első indítását.
A fűtési rendszer korszerűsítésére 2000-ben írt ki pályázatot Miskolc város, melyet a Magyar Villamos Művek nyert el. A fejlesztés első lépése volt 2003 novemberében a gázmotorok beállítása a Tatár utcai fűtőműben, majd 2004 januárjában még két telephelyen: Bulgárföldön és Diósgyőrben. A második fejlesztési lépcső a 40 megawattos kombinált ciklusú erőmű. Ennek az építése 2005 decemberében indult meg, a kivitelezési munkákat a Siemens Zrt. nyerte el közbeszerzési eljáráson. A MIHŐ és a Magyar Villamos Művek közös projektcéget hozott létre, Miskolci Fűtőerőmű Kft. néven, melybe az önkormányzati cég húsz százalékkal apportálta a területet, míg a villamos művek készpénzzel szállt be.
A közgyűlés városfejlesztési, üzemeltetési és turisztikai bizottsága kihelyezett ülésen tájékozódott a beruházás állásáról. Ahogy Tompa Sándor, bizottsági elnök is elmondta, a miskolci távhőrendszer annak idején a Digép-re épült rá, ennek megszűnése után szükséges volt a fejlesztés. Ugyanakkor a gázmotoros rendszer a környezetvédelem szempontjából is jó. Négyessy István, a Miskolci Fűtőerőmű Kft. vezetője a bizottság tagjainak elmondta, 95 százalékos készültségi állapotban van az erőmű. A technikai részt érintő munkák már nincsenek, építészeti, tereprendezési feladatok vannak még hátra. A szokásos nyári leállás alatt végezték el a rákötéseket és a hőmennyiségmérők beépítését. Az erőmű harminc napos próbaüzemét a fűtési szezon kezdetére, október 15-re tervezik, de ha hamarabb kell beindítani a fűtést, akkor azzal sem lesz gond. A próbaüzemet követi majd a garanciális mérés, december 1-jétől pedig a kereskedelmi üzem. A bejárás alatt a szigetelési munkákat végezték éppen, a lakóházak közelsége miatt speciális, kettős hangszigetelést kap a turbina. A teljes beruházás összköltsége 16,5 milliárd forint, melyhez 10,5 milliárdos hitelt vett fel a cég.
Forrás: www.miskolc.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Ősztől már működik az erőmű - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Minden ami Internet-> MCOnet International - Magyarország:
www.mconet.biz, www.mconet.hu
A közgyűlés városfejlesztési, üzemeltetési és turisztikai bizottsága kihelyezett ülésen tájékozódott a beruházás állásáról. Ahogy Tompa Sándor, bizottsági elnök is elmondta, a miskolci távhőrendszer annak idején a Digép-re épült rá, ennek megszűnése után szükséges volt a fejlesztés. Ugyanakkor a gázmotoros rendszer a környezetvédelem szempontjából is jó. Négyessy István, a Miskolci Fűtőerőmű Kft. vezetője a bizottság tagjainak elmondta, 95 százalékos készültségi állapotban van az erőmű. A technikai részt érintő munkák már nincsenek, építészeti, tereprendezési feladatok vannak még hátra. A szokásos nyári leállás alatt végezték el a rákötéseket és a hőmennyiségmérők beépítését. Az erőmű harminc napos próbaüzemét a fűtési szezon kezdetére, október 15-re tervezik, de ha hamarabb kell beindítani a fűtést, akkor azzal sem lesz gond. A próbaüzemet követi majd a garanciális mérés, december 1-jétől pedig a kereskedelmi üzem. A bejárás alatt a szigetelési munkákat végezték éppen, a lakóházak közelsége miatt speciális, kettős hangszigetelést kap a turbina. A teljes beruházás összköltsége 16,5 milliárd forint, melyhez 10,5 milliárdos hitelt vett fel a cég.
Forrás: www.miskolc.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Ősztől már működik az erőmű - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Minden ami Internet-> MCOnet International - Magyarország:
www.mconet.biz, www.mconet.hu