Pályázat eredményhírdetése Miskolcon

Nanotechnológiai kutatólaboratórium Miskolcon,
NAP-NANO pályázat eredményhirdetése
Boda Miklós a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnöke és Káli Sándor Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere 2006. május 2-án hirdeti ki a nanotechnológiai kutatólaboratórium felállítására kiírt nemzetközi pályázat eredményét és tájékoztatja a sajtó munkatársait. A sajtótájékoztatón részt vesz Dr. Csepeli György, politikai államtitkár, a magyar-orosz infokommunikációs és innovációs munkacsoport elnöke, valamint Dr. Hajtó János, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány igazgatója. A nyertes pályamű részleteiről a nyertes pályázó tájékoztatja a sajtó munkatársait.
A NAP-NANO pályázat célja nemzetközi színvonalú nanotechnológiai kutatólaboratórium létrehozása és kutatás-fejlesztési projektek működtetése a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány miskolci telephelyén. A magyar-orosz együttműködés olyan, egészen a piaci hasznosításig terjedő K+F együttműködésre teremt lehetőséget a nanotechnológia területén, mely új exportlehetőséget, és ezzel a nemzetgazdaság számára is érzékelhető bevételnövekedést jelenthet már középtávon is.


Az NKTH, küldetésének megfelelően, a pályázat kiírásával és a pályázat nemzetközi kritériumoknak megfelelő elbírálásával, nemcsak egy kutatólaboratórium felállításához és kutatói tevékenységéhez biztosít forrást, hanem újabb hidat épít a kutatás és az ipari hasznosítás hazánkban ma még az optimálisnál mélyebb szakadéka fölött.

IDŐPONT: 2006. MÁJUS 2. (KEDD) 11.00 ÓRA

HELYSZÍN: MISKOLC MJV POLGÁRMESTERI HIVATAL,
3525 MISKOLC, VÁROSHÁZ TÉR 8.,
OVÁLIS TEREM

MCOnet