Posztján marad a miskolci alpolgármester - Miskolc

Miskolc - Továbbra is alpolgármestere marad a miskolci önkormányzat közgyűlésének Orosz Lajos (MSZP) annak ellenére, ...
... hogy a Fidesz vezette ellenzéki koalíció menesztését szorgalmazta - ez a testület csütörtöki ülésén vált egyértelművé.

Miskolc egyik MSZP-s alpolgármesterének, Orosz Lajosnak a menesztését kezdeményezte a Fidesz miskolci önkormányzati képviselőcsoportja még a közgyűlés alakuló ülésén. Közlésük szerint Orosz Lajost a bíróság vállalkozási tevékenységével összefüggésben szándékos bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen elítélte.

Az érintett - aki egyébként 2002-2006 között is alpolgármester volt - a közgyűlés csütörtöki ülésén elmondta: 2001-ig egy 50 embert foglalkoztató fémipari vállalkozást vezetett. A piacok elvesztése után nehéz helyzetbe került a cég, fizetésképtelenné vált, és nem tudta kifizetni a társadalombiztosítási kötelezettségeket. Ezért a bíróság 45 ezer forint bírság megfizetésére kötelezte, amit lerótt. Büntetlen előéletű, lelkiismerete tiszta - tette hozzá.

Káli Sándor polgármester kiállt alpolgármestere mellett.


(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)

Posztján marad a miskolci alpolgármester - Miskolc - Szóljon hozzá!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu