Recirkula – A hulladék nem szemét

A Műszaki Földtudományi Kar immáron harmadik éve szervezi meg azt a vetélkedősorozatot, melynek témája a kar oktatási területeit fedi le. A versenyen középiskolás csapatok vesznek részt.
A döntőre május 21-én került sor, mely során a finisbe jutott négy csapat egy kellemes napot töltött a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának és a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézetének vendégeként. A megmérettetésen végül az alábbi eredmények születtek:

1. helyezett: Avasi Gimnázium, Recycle Csapat. Felkészítő tanár: Miklós Tamás, csapat tagok: Bathó Zoltán, Fehér Gábor, Kiss Ákos, Papp Gyula

Nyereményük: 3 napos Ausztriai szakmai kirándulás a hulladék-feldolgozás és -kezelés témakörében.

2. helyezett: Encsi Váci Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium RE - TECH csapat. Felkészítő tanár: Kuszkó Sándor, csapat tagok:Lipusz Dóra, Miczán Vivien, Nagy Veronika, Olasz Attila

Nyereményük: 20.000 Ft értékű könyvutalvány

3. helyezett: Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium Zsírpapír csapata. Felkészítő tanár: Papp-Soós Andrea, csapat tagok: Kelemen Ágnes, Shokoya Fatimah, Szesztai Anita, Lőrincz Gergely

 

Miskolci Egyetem

Miskolci Egyetem

 

Nyereményük: 10.000 Ft értékű könyvutalvány

 

Fontos megemlíteni a vetélkedőt támogató külső partnereket is, akik hozzájárultak a résztvevő középiskolások hulladékkal kapcsolatos ismereteik bővítéséhez: AVE - Miskolc Kft., Klein Metals Kft., Biokom Kft., Mecsekérc ZRt., MeWa GmbH.


(Forrás: Miskolci Egyetem - uni-miskolc.hu)

Miskolc Online - mison.hu

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum