Rövidesen megújul „Miskolc éléskamrája”
Aláírta pénteken a városházán a Miskolci Piac Fejlesztő és Üzemeltető Zrt. társasági szerződését Káli Sándor polgármester ...
...és Wiandt Henrik András az Ikeron Rt. elnök vezérigazgatója.
A tervek szerint már az év végén megindulhat a piac rekonstrukciója.
A közös cég a Búza téri piac megújulására alakult, mint az aláírást követő sajtótájékoztatón elmondták, az előkészületek már folynak, a terveket minden szükséges szakhatóság elfogadta.
– A miskolciak igénye volt már jó ideje, hogy a piac megújuljon. Az, hogy egy céggel együttműködve tesszük ezt meg nem új kezdeményezés, hiszen a Vasgyári piacot is így hoztuk olyan színvonalra, ami megfelel a kor követelményeinek – mondta el Káli Sándor. A polgármester köszönetet mondott a Műemlékvédelmi Hivatalnak, hogy konstruktívan álltak hozzá a tervekhez, és a csarnok eredeti formájában születhet újjá. Hozzátette, természetesen nem csak a csarnokról van szó, hanem az egész piacról, melynek kapcsán a buszpályaudvar kérdését is át kell gondolni, hiszen a vásárcsarnok nem csak a miskolciaknak, hanem a város térségében élőknek is az “éléskamrája”.
Wiandt Henrik András az Ikeron Rt. elnök-vezérigazgatója megjegyezte, hosszú előkészítő munkán vannak túl, egyeztettek a KISOSZ-al, a Műemlékvédelmi Hivatallal, és mindenhol kedvező fogadtatásra találtak a tervek. A 13 ezer négyzetméter alap- és, 10 ezer négyzetméter hasznos területű vásárcsarnok 200-250 kereskedőnek ad majd helyet. A 2.6 milliárdos beruházást követően méltó lesz a városhoz, tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Rövidesen megújul Miskolc éléskamrája! Szóljon hozzá!
A tervek szerint már az év végén megindulhat a piac rekonstrukciója.
A közös cég a Búza téri piac megújulására alakult, mint az aláírást követő sajtótájékoztatón elmondták, az előkészületek már folynak, a terveket minden szükséges szakhatóság elfogadta.
– A miskolciak igénye volt már jó ideje, hogy a piac megújuljon. Az, hogy egy céggel együttműködve tesszük ezt meg nem új kezdeményezés, hiszen a Vasgyári piacot is így hoztuk olyan színvonalra, ami megfelel a kor követelményeinek – mondta el Káli Sándor. A polgármester köszönetet mondott a Műemlékvédelmi Hivatalnak, hogy konstruktívan álltak hozzá a tervekhez, és a csarnok eredeti formájában születhet újjá. Hozzátette, természetesen nem csak a csarnokról van szó, hanem az egész piacról, melynek kapcsán a buszpályaudvar kérdését is át kell gondolni, hiszen a vásárcsarnok nem csak a miskolciaknak, hanem a város térségében élőknek is az “éléskamrája”.
Wiandt Henrik András az Ikeron Rt. elnök-vezérigazgatója megjegyezte, hosszú előkészítő munkán vannak túl, egyeztettek a KISOSZ-al, a Műemlékvédelmi Hivatallal, és mindenhol kedvező fogadtatásra találtak a tervek. A 13 ezer négyzetméter alap- és, 10 ezer négyzetméter hasznos területű vásárcsarnok 200-250 kereskedőnek ad majd helyet. A 2.6 milliárdos beruházást követően méltó lesz a városhoz, tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Rövidesen megújul Miskolc éléskamrája! Szóljon hozzá!